Oficiální stránky tenisového klubu ve Strakonicích

Souhlasím
Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

Share

Lukáš MaršounO víkednu se v naší tenisové hale konal celostátní halový turnaj mužů kategorie "B". Turnaj byl dobře obsazen a bylo zde tedy možné vidět spoustu pohledných a tenisově atraktivních zápasů.

Strakonické béčko pro Lukáše Maršouna

Po několika ročnících zimního turnaje uspořádal strakonický tenisový klub turnaj mužů poprvé jako „béčko“. To, a zkušenosti hráčů s letními béčky, přilákalo do Strakonic kvalitní 24členné startovní pole. Hlavním tahákem pro diváky byla nasazená jednička Lukáš Maršoun z Kladna, 23. tenista českého žebříčku. Ten svou pozici potvrdil, když turnajovým pavoukem prošel bez ztráty setu. Během prvních dvou zápasů ztratil pouze čtyři hry. V semifinále na něj čekal Krejčí, kterému po setu vzdal čtvrtfinále Strnad. Krejčímu vyšel vstup do zápasu, postupem času ale Maršoun ukázal svou převahu. Z druhé poloviny pavouka se do finále prokousal Roman Chmelík (HTK Třebíč), turnajová dvojka. Ten postupně umořil Brenka, Polánku a v semifinále Dolejšího, který mu sice vzal druhý set, ale křeče mu nedovolily bojovat o třetí set. Ve finále plném dlouhých výměn byl nakonec lepší Maršoun a zaslouženě vyhrál celý turnaj.

Vítězství ve velmi vyrovnané čtyřhře doslova vybojovala nenasazená plzeňská dvojice Tomáš Urban-Adam Posejpal – tři z jejich čtyř zápasů totiž získali až po výhře v rozhodujícím supertiebreaku. Ve finále sice v prvním setu nebyli Luhanovi s Maršounem soupeřem, ale ve druhém setu výrazně oba zlepšili servis a dotáhli zápas do supertiebreaku. V tom si hned na začátku vytvořili náskok, který se ukázal jako rozhodující.

Výsledky:

Dvouhra:

ČF: Maršoun – Čábela 6:1, 6:1; Krejčí – Strnad 4:6, scr.; Dolejší (Neridé) – Homola 7:6, 6:2; Chmelík – Polánka (Mar. Lázně) 6:4, 7:5

SF: Maršoun – Krejčí 6:3, 6:2; Chmelík – Dolejší 6:4, 6:7, 2:0 scr.

F: Maršoun – Chmelík 6:4, 6:3

Čtyřhra:

SF: Luhan, Maršoun – Homola, Čábela 7:6, 6:2; Urban, Posejpal – Slezák (Neridé), Kalaš (Plzeň) 6:7, 7:6, 1:0(9)

F: Urban, Posejpal – Luhan, Maršoun 0:6, 6:4, 1:0(5)