Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

Share

Tentokrát jsme chybu s chybějícími silnými jedničkami neudělali a zápas byl rozhodnut předem. Soupeř přijel jen s jednou ženou, takže se nastupovalo za stavu 2-0. Nutno podotknout, že Hradeckým se u nás moc líbí a my zase nevděčně vzpomínáme na jejich loňský Včelín (viz. popis a fotky šaten v loňském komentáři )):-

Reisinger Štěpán – Kolman Jan 6/2, 6/1

Štěpán je dlouhodobě oporou strakonického závodního tenisu. Když ho zrovna pošle áčko na druhou kolej ))):-, tak holt zaboduje za záložní tým. Pro Honzu to byla nepříjemná zkušenost z vyšší soutěže, než kterou asi kdy hrál, protože významem přeneseně jeho slova, takhle rychle jako Štěpánovo balony, nelítají ani pečený holuby do huby.

Klimeš Václav – Sviták Filip 6/4, 6/3

Moc jsem se těšil na tento opakovaný zápas z loňska. Pro pamětníky – Vašek loni prohrával (způsobem, že zkazil, na co šahnul) a když už to vypadalo hooodně špatně, tak ve třetím setu překvapil a po 2,5 hodinách hry vyhrál. Dnešní začátek napovídal o podobném průběhu. Po 30 minutách 0-4. Okolo plotu jsem ale chodil úplně v klidu a jen jsem si v průběhu čtvrtého gamu říkal: „tak zhruba teď někdy se Vašek rozehřál, ozkoušel si všechny chyby, co normálně dělá a pomalu by se to mohlo otáčet“. Taky že jo, za nějakou dobu 4/6. Druhý set už odehrál v pohodě. Vašek nepotřebuje soupeře porážet tvrdými údery. On ho prostě unahrává !

Slavíková Hana – Synková Iva 6/2, 6/3

Když šla soupeřka na kurt, tak se ptala kapitána Honzy, jaká je taktika. Odpověď (doslovná citace): „hraj jako bejk“. Hned jsem si to poznamenal a kdyby náhodou vyhrála, asi bych se nad tím zamyslel. Nicméně díky Hanky pevné ruce toho není třeba. Pravdou je, že se možná trápila trošku víc, než by musela (že by přítomnost jejího taťky za plotem ?? ))):-, ale svou práci odvedla skvěle.

Bálek Miloslav – Pech Jaroslav 6/3, 4/6, 4/6

Asi už nemá valný smysl popisovat Mílovo zápas. Je to prostě pořád stejný. Vede – prohrává – vede – prohraje. Když už mu v tom druhém setu chybí jen jeden game do výhry, asi by bylo pomalu vhodné, začít ho proměňovat.

Zákostelecký Jan – Vašíček Vít 4/6, 6/7

Kvalitní soupeř – běhá, umí forhand, umí backhand, moc nehraje do outů a do sítě. První set byl víceméně jednoznačný. Pak se Honza chytil. Úplný závěr jsem neviděl, ale dle výsledku to otočit taky mohl. Zajímavé, že byl zápas stejný, jako minulý týden na STARTu – první set prohraný, druhý v breaku. Třeba by to Honzo chtělo, jít si zahrát ten první set od osmi s někým od nás a plynule přejít do toho druhého proti soupeři )):-

Reisinger, Bálek – Kolman, Pech 6/1, 6/1

Vzhledem k tomu, že jsem hrál, tak můžu pochválit jen ty balony, které jsem periferně viděl z vedlejšího kurtu. Všechny byly ale stejné – vítězné. To se to Mílovi smečuje, když mu to tam Štěpán připravuje jak polívčičku pro Filípka !!!

Volf, Burian – Sviták, Vašíček 6/4, 0/6, 2/6

První set velmi kvalitní čtyřhra, kdy jsme se dostali do vedení až v samotném závěru setu. Pak jsme téměř z minuty na minutu změnili hru. Začali jsme kazit snad všechno, co nám přišlo pod ruku a už nad námi poletoval pták. Ten se následně se změnil v místního bažanta, který se přišel k brance kurtu podívat, jak to místním borcům jde. Poté, co zjistil průběžné skóre radši rychle pláchl. Navíc mu hrozilo, že by ho Štěpán odpoledne ugriloval.  Ve třetím setu jsme hned uhráli první game a vypadalo to, že jsme zpět ve hře. Ale nebyli. To byl poslední záchvěv před smrtí. Pak už jsme pokračovali v kažení jednoduchých balonů a za chvíli byl konec.