Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

Share

TK Strakonice B zahájilo sezónu doma vítězstvím nad TK Soběslav poměrem 5:4

Reisinger Štěpán – Pítra Jaroslav 6:2, 6:2

Jasná převaha našeho hráče se ukázala hned při prvních dvou balonech. Soupeř nejdřív zkusil dál Štěpánovi kraťas, který však Štěpán doběhl. Štěpánův kraťas z druhého balonu však již soupeř nedoběhl a tak pokračovala hra až dokonce. Náš hráč se příliš nezapotil.

Klimeš Václav – Bučinský Václav 6:0, 6:2

Strakonický tenisový profesor z Volyně opět znechutil soupeři hru, takže mu nezbylo než se zařadit mezi zástup těch, kteří slovy soběslavského kapitána Drachovského „s tak nepříjemným hráčem ještě nikdy nehráli“. Ze začátku Vaškovi všechny finty nevycházeli, ale postupně se rozehrál (nikoli „rozehřál“ –

protože bundu nesundal), takže již kraťasy a loby chodili tam, kam patřili.

Volf Libor – Špaček Libor 1:6, 1:6

Darmo mluvit – nehrající kapitán má něco do sebe. Tentokrát tato varianta nevyšla a proti rozehranému a kvalitnímu soupeři se toho moc dělat nedalo. Slovy strakonického kapitána: „vyřízl mě jako vřed“.

Bálek Míla – Kratochvíl Karel 6:2, 5:7, 2:6

Míla měl krásně rozehraný zápas, vyhraný set a našlápnuto na druhý, leč soupeř přestal kazit a Míla nedokázal zvolnit některé klíčové údery. Nakonec ve třech setech podlehl a celkem důležitý bod získal soupeř. Jinak musíme Mílu pochválit za vyprecizovanou hru od zadní lainy.

Slavíková Hanka – Kundrátová Petra 6:0, 6:1

Tradiční opora B-týmu ze Zaboří si se soupeřkou na kurtě ani moc nepopovídala a po hodině hry jí vyprovodila z kurtu jen s několika málo prohranými gamy. Do Zaboří tímto posíláme velkou pochvalu.

Němcová Hanka – Špačková Věra 0:6, 2:6

Druhá Hanka v našem týmu byla taky oporou. Sice nevyhrála, ale vyšla nám vstříc a přesto, že se jí to nehodilo, tak opustila vlastní dceru a po dvou letech zase skočila na antuku. Pravda, bude muset trochu potrénovat, ale průběh hry nebyl zdaleka tak jednoznačný jako výsledek.

Slavíková, Němcová – Kundrátová, Špačková 3:6, 6:3, 4:6

Děvčata nastoupila do čtyřhry s jasným cílem naprosté likvidace soupeřek. Téměř se zdálo, že se podaří plán splnit. Za stavu 4:3 ve třetím setu jsme již doufali v důležitý čtvrtý bod, leč soupeřky zapoměly na slušné vychování a po několika chybách domácích dokázali zápas vyhrát.

Reisinger, Volf – Drachovský, Staněk 7:5, 6:4

Dvojice, o níž snad nikdo kromě bažantů za trojkou ani na chvíli nezapochyboval. Průběh hry se dá charakterizovat snad nejlépe tím, že hrál „chytrej se silnym“ a proti takové dvojici protikladů si holt ani kvalitní soupeř v podání soběslavského kapitána nemohl poradit. Střely rychlé jako z kulometu z pravé čtvrtiny kurtustřídaly výletním tempem vysílané balony z líného tenisu ze čtvtiny levé.

Klimeš, Bálek – Pítra, Špaček 7:5, 6:3

Ani druhá domácí deblová dvojice nezklamala. V okamžiku, kdy Libor se Štěpánem vyhráli a stav zápasu byl 4:4, měli kluci těžce urvaný set a výsledek se začal klonit zpět na stranu domácích. Pod tíhou zodpovědnosti si nedovolili udělat chybu a proměnily kýžený devátý bod v náš prospěch, čímž završili konečnývýsledek 5:4 pro domácí.