Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 
Share

V sobotu vyjelo béčko dvojnásobně oslabeno do Týna. První oslabení bylo, že vypadla pro zranění Petra, takže se nastupovalo s mínus dvěma body a to druhé – podstatně závažnější, že chyběl kapitán Libor. Zápas tak řídil zástupce capitana Honza Zákostelecký. Dlužno předem podotknout, že asi dobře, protože průběh byl úplně stejný, jako když ho řídil před týdnem kapitán sám, tj. 3:4 před mužskými debly (((:-

 

Štěpán Reisinger – Petr Procházka 1-0

Opět jednoznačná výhra Štěpána. Soupeř hrál dobře, ale na naší béčkovou jedničku prostě nemá. Štěpán zkušeně podával, hrál precizně od základní čáry i na síti. Tahali se docela dlouho, ale výsledek byl jasný. Je vidět, že Lupání už si na své „Místo v životě“ zvykl a bude mít hodně co přemýšlet, zda vůbec příští týden vyrazit za hranice či ne !

Vašek Klimeš – Říha František 1-0

Řady jeho obdivovatelů pana „profesora“ Klimeše se rozšířili o dalšího “střelce“, který při rozpinku hrál super liftované údery z obou stran, ale při hře si ani neškrtl. Po necelé hodině hry odešel s bučkou, 0:6, 0:6. Musel zkousnout rozbor (skoro s elektronickou tužkou), Vencova klasika, kraťas a lob. Nebo další varianta, kraťas, lob, kraťas. Na síti neuhrál ani míček. Vencovo kraťasy nedobíhal. Často se díval do nebe jako Drachovský, kapitán ze Soběslavi před dvěma lety. Jenom kroutil hlavou a říkal, že je to jako bušit do zdi. Zdeněk Burián ho ještě trochu šponoval a říkal, že jestli něco změní, třeba přitvrdí, bude Vencovo odpověď stejně zákeřná, ne-li víc. …. Vašku, fakt se ti chce příští týden hrát za áčáky???

Honza Zákostelecký – Doležal Josef 0-1

Utrápený tenis. První set v kapse a ve druhém vedení 2:0 ještě nemusí znamenat odchod z kurtu. Ani pro zkušeného, mentálně vyzrálého a fyzičkou překypujícího Honzu. Kdyby se hrálo na snahu, určitě by vyhrál. Kdyby se hrálo na stereotyp, a to se taky hrálo, prohrál by. Bohužel ve druhém setu Honzovi odešel backhand do věčných lovišť a čopem nic neuhrál. Soupeř nahazoval lehké míče do Honzova backhandu a šel na síť. Honza si vždycky připravoval prohoz tak na 5 úderů, ale ten poslední záhadně nedal. Jak říká Štěpán - nechal se znechutit a rozladit volonostylovím tenisem soupeře. Jak říká Libor – kdo nahraje, ten vyhraje.

Míla Bálek - Hornát Václav 1-0

Napínavý boj od začátku do konce. První set 6:4 sliboval stejný průběh jako minulý týden. Druhý snadno prohraný to potvrdil. Ve 3. to bylo vyrovnané do stavu 3:3 ale pak náhle 3:5 a nějaké matchbally pro soupeře. (raketu držel jako Číňan pingpongovou pálku a backhand uměl jenom čopovat). Zřejmě z důvodů hrozícího psychického kolapsu přihlížejícího zbytku strakonického mužstva Míla ukázal sílu bojovníka, proměnil 2 těžké smeče a dotáhl na 5:5. Pak ještě prohrával 15:30 ale vše se v dobré obrátilo a psychické zdraví strakonických se vrátilo do bodu normálu. Míla říkal, že se za takový paskvil stydí, ale hraje se na body. Nejsme na krasobruslení, celkový dojem nehraje roli. To by mohl Venca vyprávět.

Hanka Slavíková - Míková Jana 0-1

Pěkný výkon s nečekaným koncem. Hrála pěkně, bojovala, měla lepší údery, raketu, dres, účes, prostě všechno, ale nějak to nepomohlo a favoritka nečekaně prohrála. Prý nemá moc nahráno. Ale děkujeme za snahu. Bodeť by jí to bavilo – jezdit na zápas sama holka s pěti ošklivými chlapy ! (již jsem uvedl, že kapitán nejel)

Štěpán Reisinger-Zdeněk Burian – Procházka-Říha 1-0

Největším překvapením byl debut mladé posily z Volyně, Zdeňka Buriana. Nadějný, talentovaný a mladý hráč (v červenci čerstvě 33-ti letý hráč) se zhostil své nelehké role s bravurou hodnou ostřílených kozáků (Venca, možná Honza). Zdeněk hrál rozhodující čtyřhru a statečně liftoval údery od základní čáry. S drobnou podporou od Štěpána takticky soupeře rozložili v prvním setu. Ve druhém šli sice do tie-breaku, ale tam už to bylo jednoznačné. Ten nejdůležitější bod vydřeli a tím i celé utkání. Ještě jednou gratulace Zdeňkovi za tento start hodný řádného zápisného. (Pro alkoholiky pivo, pro Vencu Klimešů džus; Liborovi stačí peníze).

Vašek Klimeš-Honza Zákostelecký – Doležal-Franěk 1-0

Při čtyřhře se Honza vrátil do zimní pohody, kterou na chvíli ztratil při singlu. Kroutil hlavou, říkal že přes zimu hrál, že to není možné, takový stereotyp v singlu, ale teď tu byl nový zápas. Venca mu docela pomáhal z backhandové strany a taky zatloukal Honzovy připravené útoky z podání. „Když je podání…“ to byla Honzova oblíbená věta. První set v pohodě 6:2, ale pak se to začalo hatit. Vedli jsme tak o game, ale nic převratného. Párkrát jsme prohráli i z vedení 40:15. Tie break jsme ale nepřipustili. Za stavu 5:5 a shoda Venca zakončil 2 míče na síti (které Honza krásně připravil ze zadu) a šlo se do vedení. Poslední game už byl taky v pohodě. (Při hře se Venca snažil umlčet nesportovní diváky, kteří fandili i za naše chyby a zatloukl 2 smeče jako hřebíky. Po odrazu letěl míček hodně za polot, ale okna byla na vyvýšené ploše ještě o kousek dál. Štěpán smečoval od základní čáry a míček skoro proletěl plotem. Někdo má sílu, jiný štěstí.) Hlavně že to dobře dopadlo a opět jsme vyhráli. 5:4 je taky výhra.