Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

Share

Zápas KP III 31.05.2008: TK Kaplice B - TK Strakonice B 2-7

Silné Kaplici se podařilo přetrhnout vítěznou nit strakonickému béčku. Fakt je, že vyhrávat se pořád nedá, nicméně pokud mám na raketě několik matchballů za sebou, tak mám dělat, co umím i neumím, abych aspoň jeden proměnil !!!

Klimeš-Bohata 6:4, 6:4

Venca si poradil se střelcem Bohatou, podle místních bývalou ikonou kaplického tenisu. Bohata totiž trochu přibral a ve výhni, kdy většina hráčů přichází na kurt už zpocená, po chvíli nestíhal dobíhat kaťasy. Venca při rozpinku pochopil, že střílet s tímto silovým hráčem nemůže a tak hrál nepříjemnou hru. Lift, čop, pravá, levá, kraťas. A hlavně, všechno doběhl. Sice se nemohl spolehnout na svůj liftovaný backhand, ale stačilo to i bez něj. (V této sezóně hrál Bohata za Áčko divizi a porazil Fárníka z Bechyně, Jiřičku z Hluboké B a Kellnera ze Sezimáku)

Zákostelecký-Theier asi 2:6, 2:6

Talentovaný zástupce kapitána, a také spolehlivý šofér, hrál dobře. Zdálo se, že Theier napaluje míčky a dost mu jich vyletí. Honza toho ale nevyužil a celkem rychle odešel do stínu. Pak už jen nervózně našlapoval u plotu, když hráli jeho spoluhráči. Nevěděl jestli má radit nebo ne. Ještě bude chvíli trvat než se vyrovná kvalitám kapitána.

Burian – Brabec 7:5, 2:6, 6:2

Nejlepší výkon z celého družstva. Zdeněk dostal opravdového střelce. Podání a forehand smrtelného kalibru, jednoručný backhand trochu slabší, ale opravdu střelec k pohledání. I kila na to měl, ale docela dobře se pohyboval. Zdeněk dřel a bojoval jako lev. Za stavu 2:1 v prvním setu odehráli asi 20-ti minutový game. Honza se zeptal kolik to je, došel se podívat k holkám, jak dohrají set, pak ještě na limonádu a když se vrátil, bylo to stále 2:1. Zdeněk se snažil hrát do backhandu soupeře a dobíhal co mohl. Vybojoval první set a pak trochu polevil. V posledním setu ale zase zabral, z posledních sil, a brzy vedl 4:2. Pak to dotáhl. Byl to asi nejdelší zápas jeho kariéry. Na kurtu nechal všechno. Gratulace.

Bálek – Beneš 7:5, 6:7, 2:6

Míla to je hráč. Nemá rád utkání na 2 sety. Za stavu 1:0 na sety a 5:2 se zdálo, že dorostence vyprovodí se slovy, na muže to ještě není. Jenže Mílovi se zalíbilo na sluníčku a dal soupeři šanci. Když to bylo 5:5, a pak 6:5 pro Mílu, brali jsme to jenom jako silnější lekci mladému dorostenci. Jenže při tie-breaku za stavu 6:3 to měl Míla potvrdit a zakončit. Měl nalitý volej a soupeře u sítě. Stačilo to přehodit kamkoli. Venca by to hodil kousek od hráče do protipohybu, aby ho co možná nejvíc vydeptal. Není důležitá rána, ale bod. Když navíc soupeř skoro na míček dosáhne, přivede ho to k šílenství. Míla volej nedal, ani další matchbally a tak urazil tenisového boha. Pak ve třetím setu nenašel sílu vyhrát. No jo. Jednou utečeš z matchballu, jindy zase tvůj soupeř.

Slavíková - Pavelková 2:6, 3:6

Na Hanku si pozvali posilu z divize. Asi se rozneslo jaká je to silová hráčka. (Trénovat s panem Slavíkem by asi nikdo nechtěl. To je bum, bum a chození pro míčky.) Hanka hrála dobře a snažila se. Soupeřka byla o něco lepší. Příště to vyjde. (Hanka má totiž zkouškové období a musí se hodně učit aby z ní byla chytrá právnička. To se pak těžko hraje, když myslí na paragrafy a tak. Nebo na kluky?)

Vlčková - Culková 4:6, 1:6

Petra hrála také dobře, ale ani podpora Hanky ji nestačila. Soupeřka statečně vracela všechny míčky a dost toho doběhla. Pak si Petra nevěděla rady. Nemohla teď tolik trénovat protože maturovala. A to i kapitán měl co dělat, aby se na maturu připravil, také nemohl trénovat.

Slavíková, Vlčková – Líbalová, Pavelková 3:6, 2:6

Holky začaly dobře a vedli 3:0. Když to Honza přišel říct Vencovi, tak jen šeptem. Asi to nechtěl zakřiknout. Příště to raději neříkej vůbec. Holky totiž první set prohrály a další taky. Bylo opravdu horko a soupeřky zvyklé na domácí prostředí velmi silné. Holky už neměly energii přestože nám všem zástupce kapitána ordinoval energetické bonbóny při cestě autem. Takže příště něco silnějšího.

Klimeš, Bálek – Brabec, Theier 6:7, 2:6

Do stavu 6:6 to bylo velmi vyrovnané. Pak nám utekl začátek tie-breaku. Venca zkazil lehký míč na síti a párkrát měl soupeř štěstí. Venca sice doběhl jeden křížný míč do forehandu a zastavil se až o plot, podařilo se mu prohodit soupeře po lajně s tím, že míček šel skoro kolem sloupku a do kurtu. To byl ale poslední dobrý moment. Pak už jsme byli o krok pozadu a soupeř hrál velmi dobře až do konce.

Zákostelecký, Burian - Bohata, Knížek 6:3, 3:6, 6:7

Velký boj od začátku do konce. Dlouhé výměny a slušná hra na síti. Honza byl po krátkém singlu plný sil a výborně si zahrál. (Neprohrál ani jednou své podání.) Ve čtvrtek nacvičili se Zdeňkem pár věcí na tréninku a pak už v Kaplici předváděli dobrý výkon. Ve třetím setu za stavu 5:4 měl Zdeněk na raketě 4 matchbally za sebou. (Returnoval na backhandové straně při výhodě) Bohužel se mu returny nedařily podle představ. Soupeř odvrátil ukončení zápasu a v tie-breaku zvítězil. (Zdeněk jedním lobem na základní čáru soupeře tak rozzuřil, že zahodil raketu do řeky. To jsme ještě neviděli.)