TK Strakonice, spolek

Oficiální stránky tenisového klubu ve Strakonicích

Přihlášení

IDNES - sport

1. Natěšená a plná očekávání na další posun. Tak v pátek naskočí do nové sezony Ester Ledecká. Olympijskou vítězku v superobřím slalomu čekají v kanadském Lake Louise v pátek a v sobotu sjezdy, v neděli pak super-G. „Mým cílem je udělat radost všem lidem, kteří mě podporují,“ přeje si 24letá sportovní obojživelnice.
  2. Fotbalisté Arsenalu neuspěli ani v druhém utkání pod švédským trenérem Fredrikem Ljungbergem. V 15. kole anglické ligy selhali proti hostům z Brightonu 1:2. Londýnský tým tak setrvává v hluboké krizi, už devět soutěžních zápasů nevyhrál, což se mu stalo naposledy v roce 1977.
  3. Basketbalistky USK Praha vyhrály v 6. kole Euroligy v hale posledních Benátek jednoznačně 77:50 a v čele skupiny A mají stejný bodový zisk jako obhájkyně prvenství z Jekatěrinburgu. Nejlepší střelkyní vítězek byla se 16 body Brionna Jonesová. Pražanky paradoxně v utkání nevstřelily ani jednu trojku, o kterou se pokoušely sedmkrát.
  4. Volejbalisté Českých Budějovic vybojovali první české vítězství v utkání Ligy mistrů po bezmála pěti letech. Úřadující český šampion už sice v Istanbulu prohrával 1:2 dva na sety, ale domácí Fenerbahce nakonec i díky úspěšným blokům porazil 3:2 po setech 25:20, 21:25, 17:25, 25:21 a v tie breaku 15:12.
  5. Ester Ledecká obsadila páté místo v generálce na páteční úvodní sjezd sezony Světového poháru v Lake Louise. Česká reprezentantka byla v Kanadě ve středečním úvodním tréninku osmá a ve čtvrtek zvládla druhý test na své oblíbené sjezdovce ještě lépe.
  6. Gólová série Lukáše Sedláka v Kontinentální hokejové lize po třech zápasech skončila. Mezi střelce se ve čtvrtečním duelu v Nižněkamsku zapsal jiný český útočník Čeljabinsku - Tomáš Hyka, ale pouze zmírnil porážku 4:6.
  7. Ve velmi slušném stylu zahájila novou sezonu Světového poháru biatlonistů Eva Kristejn Puskarčíková. Po 19. místě ve sprintu skončila ve čtvrtek třiadvacátá ve vytrvalostním závodu. „Začalo to slibně. Byla bych ráda, kdyby se mi dařilo sbírat bodíky dál,“ říká česká biatlonistka.
  8. Historický víkend čeká basketbalistky SBŠ Ostrava. Na domácí palubovce haly Tatran totiž hostí jeden z turnajů nadnárodní soutěže EWBL. Během pátku a soboty se v Ostravě představí slovenský tým Young Angels Košice či ruské duo Dynamo Novosibirsk a Rostov na Donu.
  9. Simona Kubová na mistrovství Evropy v krátkém bazénu v Glasgow zopakovala páté místo ze stovky z předloňského plaveckého šampionátu v Kodani. Od medaile českou znakařku dělilo 35 setin sekundy. Při absenci obhájkyně titulu Katinky Hosszúové zvítězila Nizozemka Kira Toussaintová.
  10. Basketbalistky KP Brno se v Eurocupu do play off nakonec nepodívají. Turecký Botas totiž v Ankaře padl s polským Gorzówem 49:83 a naposledy zamíchal pořadím skupiny A. Celek z Králova Pole tím sesadil na poslední čtvrtou pozici.
  11. Biatlonový Světový pohár pokračoval ve švédském Östersundu vytrvalostním závodem žen na 15 kilometrů. Před rokem se právě v této disciplíně Markéta Davidová poprvé podívala ve slavném seriálu na stupně vítězů. Tentokrát to až tak veselé nebylo. Po třech chybách na střelnici brala česká biatlonistka 11. místo. V celkovém hodnocení Světového poháru jí patří druhé místo. Vytrvalostní závod vyhrála Justine Braisazová z Francie.
  12. Fotbalový Cardiff se dál pře o šest milionů eur (154 milionů korun) za přestup Emiliana Saly. A proto k mezinárodní sportovní arbitráži CAS odvolal proti rozhodnutí FIFA, která klubu nařídila zaplatit dluh vůči Nantes. Argentinský fotbalista zahynul při letecké nehodě na cestě z Francie a do velšského klubu nikdy nedorazil.
  13. Čtyřiadvacet zápasů dlouho sérii neporazitelnosti v nejvyšší soutěži budou slávističtí fotbalisté hájit v pátek v Liberci. Devatenácté ligové kolo tam předehrávají od 19:30, o dvě hodiny dřív má v Praze výkop utkání Bohemians - Ostrava.
  14. Po roční pauze bude Velké ceny formule 1 ukončovat šachovnicová vlajka. Tradiční symbol motoristických závodů byl letos pouhým doplňkem, od příští sezony se ale opět vrátí jako oficiální způsob uzavření závodu.
  15. Jen na startovném mohl shrábnout tři miliony dolarů, legendární Tiger Woods však účast na lukrativním golfovém turnaji v Saúdské Arábii odmítl. Akci, jejíž druhý ročník proběhne na přelomu ledna a února, provázejí kontroverze. A fakt, že pozvání nepřijalo největší jméno svého sportu, je ještě přiživily.
  16. Čeští běžci na lyžích včetně úspěšné Kateřiny Razýmové vynechají víkendovou druhou zastávku Světového poháru v Lillehammeru. Trenéři se drží plánu stanoveného před sezonou a nic na tom nezměnily skvělé výkony Razýmové v zahajovacím dílu seriálu minulý víkend ve finské Ruce. Mezi elitu se Češi vrátí ve švýcarské Davosu, kde se závodí 14. a 15. prosince.
  17. V neděli odpoledne před utkáním proti Mladé Boleslavi navlékne sparťanský záložník Adam Hložek počtvrté dres se žlutým číslem na zádech. Sedmnáctiletý talent z Letné je aktuálním ligovým králem asistencí.
  18. Trenér juniorské reprezentace Václav Varaďa vyslovil dvě přání, která by na domácím hokejovém šampionátu v Česku rád pomohl splnit. „Jednu z těch serepetiček, které jsou krásné,“ popsal netradičně medaile. A taky aby si lidé o Vánocích užili spousty pohádek. Jednu totiž plánuje předvést na ledě.
  19. Je to přesně jedenáct let, kdy Jan Šefl prožíval premiéru ne evropském šampionátu v krátkém bazénu. Teď je plavec plzeňské Slavie VŠ ve skotském Glasgow v devětadvaceti letech nejstarším členem šestnáctičlenného výběru české reprezentace. „Zrovna před odletem jsem si na to své první Euro vzpomněl. Tehdy jsem koukal na Květoše Svobodu a další zkušené borce, byl ze všeho vyjukaný. To samé teď zažívají jiní kluci a holky z nároďáku, máme tu mladý výběr,“ hlásil Šefl ze Skotska těsně před startem šampionátu.
  20. Osmnáct výher z posledních devatenácti utkání. Hokejová Sparta je v náramné formě a už několik kol se vyhřívá na vedoucí příčce extraligové tabulky. Ani Pražané se však neobejdou bez bolístek - kromě dlouhodobě zraněného kanonýra Marka Kvapila je tíží také absence kapitána Michala Řepíka. „Jeho návrat odhadujeme v řádech týdnů,“ uvedl na čtvrtečním setkání s novináři trenér Uwe Krupp.