TK Strakonice, spolek

Oficiální stránky tenisového klubu ve Strakonicích

Přihlášení

IDNES - sport

1. Fotbalistky Anglie zdolali v osmifinále mistrovství světa tým Kamerunu 3:0 a ve čtvrtfinále narazí na Norsko. Do průběhu zápasu ve Valenciennes několikrát zasáhl videorozhodčí, proti čemuž kamerunské hráčky protestovaly a málem utkání nedohrály. Ani tentokrát nedosáhnou na titul Brazilky, které po prodloužení vyřadila domácí Francie.
  2. Fotbalisté Argentiny zdolali v závěrečném utkání základní skupiny B jihoamerického šampionátu Katar 2:0 a po první výhře na turnaji v Brazílii si zajistili postup do čtvrtfinále. Skupinu bez ztráty bodu ovládla Kolumbie, která na závěr zdolala Paraguay 1:0.
  3. Fotbalisté Německa do 21 let si zajistili postup do semifinále mistrovství Evropy a zároveň olympijskou účast v Tokiu. Na šampionátu v Itálii ovládli němečtí obhájci titulu základní skupinu B, po dvou výhrách jim k udržení první příčky stačila remíza 1:1 s Rakouskem.
  4. Osmou příčku obsadili na domácím mistrovství světa čeští softbalisté, v souboji o konečné umístění podlehli na závěr šampionátu Austrálii těsně 1:2. Mistry světa sou poprvé Argentinci, kteří dosud nikdy nezískali medaili. Ve finále v Praze porazili Japonsko 3:2 po třetí nastavené směně. Bronz získala Kanada, na obhájce titulu z Nového Zélandu tentokrát medaile nezbyla.
  5. Zranění lokte překazilo Belgičance Nafissatou Thiamové útok na evropský rekord v sedmiboji. Na mítinku v Talence nakonec zvítězila součtem 6819 bodů, kterým se postarala "jen" o nejlepší výkon této sezony. Desetiboj vyhrál Kanaďan Pierce Lepage v osobním rekordu 8453 bodů.
  6. Český pilot Adam Lacko prožil v mistrovství Evropy tahačů téměř hororový víkend na Hungaroringu. Šampion z roku 2017 byl s novým speciálem VK50 v Maďarsku nejlépe šestý, ve dvou závodech ze čtyř zůstal bez bodu a z vedoucí pozice průběžného pořadí klesl na šesté místo.
  7. Čeští sportovci získali na Evropských hrách poprvé zlatou medaili. V Minsku se o ní postaral střelec David Kostelecký v trapu, Jiří Lipták skončil čtvrtý. Před čtyřmi lety při premiéře Evropských her v Baku získali čeští sportovci sedm medailí, ale na zlato nedosáhli. Dvě stříbrné medaile přidali v neděli atletiu. Druzí byli ve stíhací štafetě i ve smíšené štafetě na 4x400 metrů.
  8. Fotbalisté Maroka, spolufavorité mistrovství Afriky, vstoupili do turnaje v Egyptě vydřenou výhrou 1:0 nad Namibií.
  9. Australská tenistka Ashleigh Bartyová slaví po výhře 6:3, 7:5 nad Němkou Julií Görgesovou nejen titul v Birminghamu, ale také posun na první místo světového žebříčku. Barbora Strýcová získala na stejném turnaji třetí letošní deblový titul. Se Sie Šu-wej zdolaly pár Grönefeldová, Schuursová 6:4, 6:7, 10:8. Švýcar Roger Federer získal podesáté v kariéře titul na trávě v Halle. Ve finále turnaje porazil Belgičana Davida Goffina 7:6, 6:1. Hned v 1. kole turnaje v Eastbourne vypadla Kateřina Siniaková.
  10. Další Velká cena, další nudný závod, další vítězství Lewise Hamiltona. Ani ve Francii nepustil tým Mercedes na nejvyšší stupínek žádného soupeře a slaví osmý triumf v osmém závodě sezony. Pro Lewise Hamilton je to šesté vítězství v sezoně, Brit si upevnil vedení v celkové klasifikaci mistrovství světa.
  11. Na tiskové konferenci po Velké ceně Francie formule 1 prozradil britský závodník Lewis Hamilton, že jeho cesta za vítězstvím nebyla tak snadná, jak to mohlo vypadat. Měl obavy, že mu bouchne pneumatika.
  12. Sportovní střelec David Kostelecký necestoval na Evropské hry do Minsku s medailovými ambicemi, nakonec se ale postaral o historické české zlato. Čtyřiačtyřicetiletý olympijský šampion z Pekingu 2008 ovládl disciplínu trap a zároveň pro Českou republiku vybojoval účastnické místo na olympiádě v Tokiu 2020.
  13. Fotbalisté Opavy zdolali po obratu druholigové Brno 2:1. Slezané díky gólům Jana Žídka a Jana Řezníčka uspěli i ve třetím přípravném duelu. Z vítězství se radoval také Zlín, který v rakouském Seebodenu díky trefě Pavla Vyhnala zdolal severomakedonského mistra Škendiji Tetovo 1:0.
  14. Po loňském vítězství na Czech Masters na Albatrossu ve Vysokém Újezdě vybojoval italský golfista Andrea Pavan druhý titul na European Tour dnes v Mnichově. Turnaj BMW International Open vyhrál v dodatečném rozstřelu, v němž na druhé jamce porazil Angličana Matthewa Fitzpatricka.
  15. V sobotu se v portugalském Cascais konala rozhodující část devátého kola týmové jezdecké soutěže Global Champions League. Po napínavém boji se z vítězství radovali jezdci London Knights. Pražští lvi skončili s pěti trestnými body šestí.
  16. Pokusil se zaútočit na stupně vítězů, ale dostihli jej. I tak však patří Janu Hirtovi v konečném pořadí worldtourového závodu Kolem Švýcarska velmi cenné 5. místo. Šampionem je Kolumbijec Egan Bernal z týmu Ineos, vítězem závěrečné horské etapy se po impozantním sólu stal Hugh Carthy z týmu Education Drapac.
  17. Bývalý hokejový brankář Ondřej Pavelec si s kamarády stále ještě chodí zahrát hokej, ale stal se z něho i fotbalista. Na Kladensku nastupuje ve IV. třídě za Neuměřice, kde je jeho spoluhráčem i Jiří Tlustý. Všechny zápasy tihle dva neodehrají, ale pohled do fotbalových výsledků naznačí, že větší celebrity asi nejnižší fotbalová soutěž v republice nemá. Ondřej Pavelec (398 zápasů v NHL) a Jiří Tlustý (446 zápasů v NHL) si chodí zahrát za béčko Neuměřic nedaleko Slaného.
  18. Po loňském triumfu v hlavním dostihu ve Vichy si pětiletý hnědák Nagano Gold ze stáje Syndikát V3J připsal další velký úspěch. V britském Ascotu doběhl úřadující šampion českých vytrvalců v sedle s belgickým žokejem Christophem Soumillonem těsně druhý v sobotním dostihu grupy 2 Hardwicke Stakes.