TK Strakonice, spolek

Oficiální stránky tenisového klubu ve Strakonicích

Přihlášení

IDNES - sport

1. Ztráta fotbalistů Manchesteru City na Liverpool nenarostla, dál je čtyřbodová. Obhájce anglického titulu v jedné z nedělních dohrávek 23. kola Premier League si snadno poradil na hřišti posledního Huddersfieldu a vyhrál 3:0. Od 17.00 je na programu malé londýnské derby Fulham - Tottenham, sledovat ho můžete v online reportáži.
  2. Nedělní program hokejové Tipsport extraligy nabízí kompletní 37. kolo. Lídr tabulky z Třince sice v zápase s Plzní čtyřikrát vyrovnal, nakonec ale prohrál 5:6 po nájezdech. Rozjeté Vítkovice přivítal na svém ledě Hradec Králové. Zabere Kometa poprvé v této sezoně proti Liberci? Všechna utkání sledujte online.
  3. Skokan na lyžích Roman Koudelka obsadil desátou pozici v závodě Světového poháru v polském Zakopaném. První vítězství po téměř dvou letech vybojoval Stefan Kraft z Rakouska.
  4. Florbalistky Vítkovic vyhrály v 18. kole extraligy doma v další repríze loňského superfinále nad Chodovem 6:5 po samostatných nájezdech a posunuly se před své dnešní soupeřky do čela tabulky. Úřadující mistryně oplatily Chodovu zářijovou porážku 4:5 a vedou čtyři kola před koncem základní části před ním o bod.
  5. Úřadující trojnásobný mistr světa v cyklokrosu Belgičan Wout van Aert se díky vítězství v předposledním závodu Světového poháru v Pont-Chateau dostal do čela průběžného pořadí. Elitní seriál může ovládnout potřetí za poslední čtyři roky. Před závěrečným dílem v Hoogerheide, kde se pojede za týden, však vede jen o tři body před dosavadním lídrem Toonem Aertsem, kterého dnes porazil o pouhou jednu sekundu.
  6. Hlava, levá, pravá a zase hlava. Kolumbijský útočník Duván Zapata zazářil v nedělním utkání 20. kola italské ligy, Atalantě Bergamu přispěl k vítězství ve Frosinone čtyřmi góly. V neděli si hrají ještě další čtyři utkání, šlágrem je večerní duel Neapole s Laziem.
  7. Slovenský reprezentační záložník Ondrej Duda dvakrát skóroval v 18. kole německé bundesligy a Hertě Berlín pomohl k vítězství v Norimberku 3:1. Za domácí hrál celé utkání Ondřej Petrák, za hosty Vladimír Darida naskočil od 57. minuty.
  8. Dominik Dvořák završil povedený Světový pohár v Innsbrucku životním pátým místem v závodě čtyřbobů. V sestavě s Dominikem Suchým, Janem Šindelářem a Jakubem Noskem česká posádka o jednu pozici vylepšila dva týdny starý výsledek z Altenbergu a stejně jako v sobotním závodě dvojbobů si vynahradila nepovedený minulý víkend při mistrovství Evropy.
  9. Když první srpnový týden slavila Maori Davenportová zlato s z amerického šampionátu do 18 let, určitě netušila, že se její další basketbalový život promění v noční můru. Trofej měla být pro nadějnou pivotku parádním startem do její závěrečné sezony na střední škole, místo toho ji přerušila kariéru.
  10. Svým nejslabším střeleckým počinem týdne - „pouhými“ 48 body - odrazil James Harden basketbalisty LA Lakers. Díky dalšímu velkému večeru nejlepšího kanonýra NBA se Houston raduje z výhry 138:134 po prodloužení. Philadelphia ani v devatenáctém zápase za sebou nestačila na Oklahoma City a prohrála 115:117. Srazila ji čtyřbodová akce Paula George pět sekund před koncem.
  11. Dva čeští útočníci, kteří se nevešli do kádru elitních tuzemských klubů, si krátce po přestupu odbyli ligové premiéry. Sparťan Josef Šural hrál čtyři minuty za Alanyaspor, který v turecké lize zdolal Sivassport. Plzeňský Jakub Řezníček za Lokeren dokonce skóroval, ale zmírnil jen porážku v Eupenu.
  12. Sundal si triko. Zaťatou dlaní si začal bušit do prsou, pak přidal dva ikonické pohyby nohou. Tenisový mladík Frances Tiafoe v neděli na Australian Open mocně slavil: v osmifinále vyřadil nasazeného Bulhara Dimitrova, poprvé v kariéře si zahraje čtvrtfinále grandslamu.
  13. Dva čeští tenisté bojovali o postup do čtvrtfinále Australian Open. Petra Kvitová přehrála 6:2, 6:1 17letou Američankou Anisimovou. Tomáš Berdych prohrál s Rafaelem Nadalem 0:6, 1:6 a 6:7 (4:7). Ve 4. kole končí nasazená dvojka Němka Kerberová. Obhájce titulu Švýcar Federer padl s Řekem Tsitsipasem.
  14. Hromadný závod žen ovládla Německá biatlonistka Franziska Preussová. O prvním individuálním vítězství ve Světovém poháru rozhodla v dramatickém dojezdu až v cílové rovině. Druhá dojela Norka Tandrevoldová. České reprezentantky v závodě chyběly.
  15. Běžkyně na lyžích Kateřina Razýmová obsadila v Otepää 19. místo v závodě Světového poháru na 10 kilometrů klasicky. Sedmadvacetiletá česká jednička této zimy zopakovala svůj letošní nejlepší výsledek z předposlední etapy nedávné Tour de Ski a o jednu pozici zaostala za životním maximem z loňského závodu v Lahti.
  16. Sdruženář Mario Seidl suverénně vyhrál závěrečný závod třídílného programu Světového poháru v Chaux-Neuve a jako první Rakušan ovládl šestý ročník prestižního miniseriálu Nordic Triple. Jeho dějištěm bylo poprvé místo Seefeldu francouzské středisko, protože tyrolské centrum bude v únoru hostit mistrovství světa.
  17. Francouzský lyžař Clément Noël vyhrál slalom Světového poháru ve Wengenu a v jednadvaceti letech si připsal první vítězství v elitním seriálu. Loňský juniorský mistr světa tak ještě vylepšil své druhé místo z Adelbodenu, kde byl minulý víkend poprvé na stupních vítězů.
  18. Výkonný výbor Českého florbalu rozhodl na svém víkendovém jednání o tom, že preferuje setrvání finského trenéra Petriho Kettunena u mužské reprezentace a bude s ním jednat o nové smlouvě. Šéf reprezentační komise David Zlatník přitom před třemi týdny uvedl, že ta se kloní k české variantě a měla jako hlavního kandidáta Luďka Beneše, bývalého kouče Tatranu Střešovice a českých juniorů.
  19. Očistec. Jen šťastných 13 kamionů dokončilo hlavní soutěž na letošním Dakaru, přitom jich startovaly přes čtyři desítky. Mezi odpadlíky byly i oba vozy roudnického týmu Buggyra Racing, byť Martin Kolomý cíl proťal jako pátý, ovšem pouze v neoficiálním „malém Dakaru“.
  20. Na rozdíl od ženského odpoledního závodu, v tom mužském měl český tým zastoupení. A to hned dvojnásobné. Hromadný závod třiceti nejlepších biatlonistů uzavíral Světový pohár v Ruhpoldingu. Češi v něm dojeli ve druhé desítce – patnáctý Ondřej Moravec a osmnáctý Michal Krčmář. Po úžasném posledním kole si pro osmý triumf v sezoně dojel Johannes Bö.