Oficiální stránky tenisového klubu ve Strakonicích

Přihlášení

Deník sport

1. Boje o Stanley Cup jsou dávno za námi a je na čase svádět zákulisní bitvy. Budují se totiž kádry pro další sezony a generální manažeři tak musí zvládat obojí. V příštích měsících to tak bude hlavně o nových kontraktech pro mladé tváře a spekulacích. Proto dál sledujte server iSport.cz a veškeré aktualizované zámořské dění.
  2. Dílčí úkol splněn, slávisté vezou z rumunské Kluže vítězství 1:0. První dějství play off o základní skupinu Ligy mistrů dopadlo dobře, českého mistra musí těšit především nula vzadu. K té hodně pomohl chycenou penaltou gólman Ondřej Kolář. Co ještě slávistům v úterý večer vyšlo a na co si naopak příští týden při odvetě v Edenu musí dát pozor?
  3. Ne tradiční červenobílá kombinace, dokonce ani druhá černá varianta. Slavia bojovala o Ligu mistrů v Kluži v zeleném. A první zápas zvládla úspěšně, z Rumunska odvezla výhru 1:0. Ne, nešlo o pokus vžít se do klokaní kůže před víkendovým vršovickým derby, o použití netradičního dresu do značné míry rozhodla UEFA. Nezvyklé venkovní sady mají nebo v nedávné historii měly i další české kluby.
  4. PŘÍMO Z KLUŽE | Euforie u něj nešlo najít ani za nehet. „Jestli chceme postoupit, musíme v odvetě podat mnohem lepší výkon,“ vypálil trenér Jindřich Trpišovský. Sice si se svým týmem veze z Kluže do pražské odvety play off Ligy mistrů velmi nadějnou výhru 1:0, ale... „Je to o jejich kvalitě, ani náhodou nejsou ze hry. Viděli jsme je na Celtiku,“ připomněl slávistický trenér heroický obrat rumunského mužstva v předchozím předkole.
  5. Tomáš Berdych skončil na turnaji ve Winston-Salemu v druhém kole, se Srbem Filipem Krajinovičem prohrál 6:3, 5:7, 1:6. Osmému nasazenému protivníkovi dokázal třiatřicetiletý český tenista pětkrát prolomit servis a za stavu 5:4 v druhém setu podával na vítězství, jenže koncovku ani třetí sadu nezvládl a za hodinu a 47 minut prohrál.
  6. Před deseti dny rozhodl těžký zápas se Slovanem Liberec, ale ještě mu toho kousek v noze zbylo. Přesnou placírkou vystřelil Lukáš Masopust Slavii výhru v Kluži, a protože se hraje o Ligu mistrů, možná to byla i jeho životní trefa. „Ale to se uvidí teprve až podle odvety,“ usmál se záložník „sešívaných“.
  7. Fotbalisté Ajaxu Amsterdam remizovali v úvodním utkání 4. předkola Ligy mistrů na Kypru s APOELem Nikósie 0:0. Bruggy v sestavě s bývalým slávistickým obráncem Simonem Delim si odvezly z Lince výhru 1:0 a mají blízko k postupu do základní skupiny. Odvety se hrají ve středu 28. srpna.
  8.  Fotbalisté Slavie se přiblížili k postupu do základní skupiny Ligy mistrů. Pražané v úvodním utkání závěrečného 4. předkola zvítězili v Kluži 1:0 a vytvořili si velmi výhodnou pozici pro domácí odvetu, která se hraje příští středu. O výhře českého šampiona rozhodl v Rumunsku v 28. minutě Lukáš Masopust. Po přestávce zachránila hosty tyč a v 79. minutě brankář Ondřej Kolář chytil penaltu Billelu Omranimu.
  9. Barbora Strýcová prohrála v druhém kole turnaje v newyorském Bronxu s domácí tenistkou Bernardou Peraovou 6:3, 2:6, 1:6. Turnajová trojka měla v prvním kole generálky na US Open volný los a 69. hráčka světového žebříčku ji dál nepustila. V jediném předchozím vzájemném utkání přitom Strýcové loni na Australian Open podlehla ve dvou setech.
  10. Dlouho trvalo, než vyšel z kabiny. Hodně dlouho. To byl zápas, který si museli hráči vyříkat. Svoje si řekl i boss Jaromír Jágr. „Tohle jsme nemohli nechat bez povšimnutí,“ reagoval kladenský kapitán Jakub Strnad po výplachu s Plzní (2:8). Mužstvo se při posledním domácím utkání před extraligou zrovna nevytáhlo… „Ale slibuju, že do toho půjdeme po hlavě!“ tvrdí Strnad. V přípravě zatím Kladno nikoho z elitních týmů neporazilo.
  11. Po návratu z asijského dobrodružství se poprvé na ledě setkal se svým staronovým parťákem a hned se náramně rozjeli. Plzeňský navrátilec Tomáš Mertl hrál v rámci přípravy na novou sezonu první zápas po boku kapitána Západočechů Milana Gulaše, se kterým předminulou sezonu válel v dresu Škodovky. Produktivní duo opět spolu se podílelo na demolici kladenských Rytířů 8:2 celkem sedmi body. Oba hráči vstřelili gól, Mertl však zaznamenal o asistenci méně. „V prvních chvílích jsme se trochu hledali, pak nám to tam ale napadalo a uklidnili jsme se,“ usmíval se někdejší hráč čínského Kunlunu.
  12. Tenisté Jiří Veselý, Lukáš Rosol a Barbora Krejčíková zvládli úspěšně vstup do kvalifikace grandslamového US Open. V prvním kole naopak v New Yorku skončily Tereza Smitková, která ve vzájemném duelu podlehla Krejčíkové, a Anastasia Zarycká.
  13. Co se stane v české FORTUNA:LIZE když domácí tým prohraje 0:4? Kotel fanoušků píská, přijdou nadávky, diváci se po utkání velmi rychle rozprchnou z tribun. Zcela jiný obrázek byl v neděli vidět a slyšet po premiéře Unionu Berlín v německé fotbalové bundeslize. Ještě dvacet minut po závěrečném hvizdu rozhodčího vyprodaný stadion stál, tleskal a zpíval.
  14. Hokejisté nováčka extraligy Kladna i s Jaromírem Jágrem v sestavě utrpěli v přípravě doma debakl s Plzní 2:8. V dalších soubojích celků z nejvyšší soutěže vyhrál mistrovský Třinec na ledě Komety Brno 6:3 a Zlín na vlastním ledě podlehl Olomouci 2:3 v prodloužení. Karlovy Vary zvítězily nad účastníkem KHL Soči 2:1 v prodloužení a Hradec Králové vyhrál nad Vídní 5:1.
  15. V šestém kole FORTUNA:LIGY se toho neudálo málo. Sparta si s krotkým Baníkem poradila, zato v Opavě to vřelo, i díky temperamentu Pavla Zavadila. A Milan Petržela stále ukazuje, že nepatří do starého železa. Jak viděl víkendovou rundu zápasů z Okresního přeboru známý Jarmil Škvrna alias RUDEJ FANDA Sparty, když ji komentoval v hospodě nad pár půllitry piva? Podívejte se v novém pořadu na iSport.cz.
  16. Nachází se v paradoxní situaci. Naplno maká, žije fotbalový sen, když jako jediný Čech drží prapor v anglické Premier League. V Burnley ale Matěji Vydrovi nechtějí dát vůbec čuchnout. V úvodních dvou kolech nebyl český forvard ani na lavičce, ač naplno trénuje a je stoprocentně nachystaný. Blonďatý střelec obdržel nabídky na přestup či hostování jinam, jenže klub ho odmítá pustit.
  17. Předseda představenstva fotbalové Slavie Jaroslav Tvrdík na sociální síti Twitter uvedl, že odvolací komise Fotbalové asociace ČR zrušila klubu podmíněné uzavření severní a jižní tribuny na dva zápasy. Červenobílí původně dostali tento trest souběžně s uzavřením hlediště na zápas s Libercem a pokutou 250 tisíc korun kvůli výtržnostem několika chuligánů v domácím duelu s Olomoucí.
  18. Nový turnaj Tipsport Czech Ladies Open 2019, díky němuž se po třech letech vrací Ladies European Tour na české hřiště, slibuje mimořádnou golfovou podívanou. Na hřišti Golf Resortu Karlštejn se v duálním podniku LET/LET Access Series utká od pátku 23. srpna do neděle 25. srpna výkvět světového i českého ženského golfu.
  19. Poslední Světový pohár se hrál v roce 2016. Národní tým tehdy skončil ve skupině třetí za Kanadou a výběrem Evropy, přehrál jen Spojené státy. Příští ročník prestižního turnaje už by i kvůli tomu mohl být bez účasti českého samostatného týmu. „Promiňte Češi, ale vaše výsledky vám na rozdíl od Švédska a Finska nezaručily místo na turnaji. Hrajte s týmem Evropy," píší v zámoří.
  20. Jak zachránit zápas v 41. minutě? Zajímavý návod předvedl v neděli teplický trenér Stanislav Hejkal. V utkání s Plzní (1:1) stáhl ze hry Patrika Žitého ještě před prvním poločasem za stavu 0:1. A dle jeho slov mu právě tento nezvyklý tah ve finále zajistil alespoň bod. „Vypadalo to necitlivě, ale tohle střídání nám hodně pomohlo,“ tvrdil kouč „sklářů“ sebejistě po zápase.