TK Strakonice, spolek

Oficiální stránky tenisového klubu ve Strakonicích

Přihlášení

ČT24 - SPORT

1. Josef Dostál, Martin Fuksa a další. Na mistrovství světa v Szegedu se bude bojovat o medaile, ale také o účast na olympijských hrách. Bitva bude hodně těžká, míst ubývá a pro některé zůstává šampionát jedinou příležitostí, jak se do Tokia dostat. MS začíná rozjížďkami ve středu. Přímé přenosy nabídne od pátku ČT sport a web ctsport.cz.
  2. Tomáš Berdych skončil na turnaji ve Winston-Salemu v druhém kole, se Srbem Filipem Krajinovičem prohrál 6:3, 5:7, 1:6. Osmému nasazenému protivníkovi dokázal třiatřicetiletý český tenista pětkrát prolomit servis a za stavu 5:4 v druhém setu podával na vítězství, jenže koncovku ani třetí sadu nezvládl a za hodinu a 47 minut prohrál.
  3. Slávisté mají k Lize mistrů blíž než jejich rumunský protivník. V prvním utkání závěrečného 4. předkola fotbalové Ligy mistrů na horké půdě Kluže zvítězili 1:0. O úvodní branku se po rohu postaral v prvním poločase pohotovým volejem Lukáš Masopust, ve druhé půli zneškodnil penaltu Billela Omraniho brankář Ondřej Kolář.
  4. O postup do Ligy mistrů hráli v úterý úvodní zápasy také fotbalisté Ajaxu Amsterdam, kteří remizovali v utkání 4. předkola na Kypru s APOELem Nikósie 0:0. Hráči Brugg s bývalým hráčem Slavie Simonem Delim v sestavě si z Lince odvezli hodně nadějnou výhru 1:0.
  5. Rychlý konec měla účast české tenistky Barbory Strýcové na turnaji v newyorském Bronxu. Třetí nasazená tenistka tu vypadla hned ve svém prvním zápase, když ve druhém kole podlehla Američance Bernardě Peraové 6:3, 2:6, 1:6.
  6. Tenisté Jiří Veselý, Lukáš Rosol a Barbora Krejčíková zvládli vstup do kvalifikace grandslamového US Open. V prvním kole v New Yorku už naopak skončily naděje na postup do hlavního turnaje pro Terezu Smitkovou, která ve vzájemném duelu podlehla Krejčíkové, a Anastasii Zaryckou.
  7. Hokejová sezona se blíží a přípravných zápasů přibývá. Extraligový nováček z Kladna i s Jaromírem Jágrem v sestavě utržil na svém stadionu debakl s Plzní 2:8. V dalších soubojích celků z nejvyšší soutěže vyhrál mistr z Třince na ledě Komety Brno 6:3 a Zlín na vlastním stadionu podlehl Olomouci 2:3 v prodloužení. Karlovy Vary zvítězily nad účastníkem KHL Soči 2:1 v prodloužení a Hradec Králové vyhrál nad Vídní 5:1.
  8. Po dlouhém přesunu do Japonska absolvovali čeští judisté volnější tréninkový den. V přípravě na nadcházející světový šampionát se chystají v lázeňském městě Bepu na ostrově Kjúšú, kde se věnovali obvyklým činnostem – zejména nástupům do chvatů a hodům.
  9. Světová špička stolního tenisu se utká v Olomouci. Při Czech Open se na Hané představí hráči a hráčky z první světové desítky žebříčku i tuzemská špička, přičemž Pavel Širuček a Hana Matelová mají díky divoké kartě od pořadatelů jistou účast v hlavní soutěži. Nedělní finálové zápasy můžete sledovat přímo na ČT sport i na ctsport.cz.
  10. Má patřit k tahounům hokejového týmu, který chce na přelomu roku v Ostravě a Třinci uspět na juniorském mistrovství světa. Devatenáctiletý Jakub Lauko s týmem Rouyn-Noranda Huskies na konci května získal Memorial Cup, trofej pro nejlepší mužstvo kanadských juniorských soutěží. V nadcházející sezoně by ale už Lauko, jehož loni draftoval ve třetím kole Boston, chtěl hrát mezi muži.
  11. Šéf fotbalové Slavie Jaroslav Tvrdík na Twitteru napsal, že klub nebude potrestán podmíněným uzavřením severní a jižní tribuny na dva zápasy. Červenobílí původně dostali tento trest souběžně s uzavřením hlediště na zápas s Libercem a pokutou 250 tisíc korun kvůli výtržnostem několika chuligánů v domácím utkání s Olomoucí.
  12. Kde bude hrát Patrik Schick v nadcházející sezoně, zůstává stále nejasné. O útočníka AS Řím se podle Sky Sport Italia zajímá Lipsko. Třetí celek uplynulého ročníku německé Bundesligy by třiadvacetiletého českého reprezentanta rád získal na roční hostování s opcí. Podle webu calciomercato.it jsou ale ve hře o Schickovy služby i Fiorentina, Atalanta Bergamo a Sampdoria Janov, odkud český útočník do hlavního města přestoupil.
  13. V posledních dvou letech nebylo lepší české amatérské golfistky. Sára Kousková navíc vyrazila pilovat svůj um na americkou univerzitu a uznává, že za rok cítí značný prokrok. Ten chce ukázat na blížícím se turnaji nejvyšší evropské série LET na Karlštejně, kde by ráda prošla cutem, aby přidala body do amatérského žebříčku a zvýšila svou šanci zahrát si ve slavné Augustě.
  14. Po neproměněné penaltě v pondělním zápase anglické ligy na hřišti Wolverhamptonu se stal Paul Pogba terčem rasistických urážek na sociálních sítích. Jeho klub Manchester United to odsoudil a snaží se viníky identifikovat.