TK Strakonice, spolek

Oficiální stránky tenisového klubu ve Strakonicích

Cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím
Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 
Share

Strakonický deník - 14. 1. 2010

Do haly si přijeli zahrát tenis i ze Zdíkova

Strakonice – Zblízka jsem si včera mohla prohlédnout novou tenisovou halu na Sídlišti ve Strakonicích. I když sama tomuto sportu neholduji, z reakcí přítomných tenistů se dá usoudit, že to byla pro klub dobrá investice.

Je deset hodin a já vstupuji do nové tenisové haly na Sídlišti v sousedství tamních antukových kurtů, které jsou nyní zasypané sněhem. I když je dopoledne, dva ze tří tenisových kurtů jsou obsazené.

Podle správce Karla Malého je obsazenost haly velká už od jejího otevření v listopadu loňského roku, a to i v takovýchto časech. „Snad jen v posledních dnech je to o něco horší. Někdo třeba odřekne kvůli chřipce a podobně,“ dodal.

Hala má oficiální provoz od 8 do 22.30 hodin. Podle Karla Malého se však najdou i lidé, kteří si chodí zahrát už od 7 hodin.

Na první pohled mě v prostoru prosvětleném kromě světel i bočními průhledy zaujal příjemný zelený povrch. Poučena správcem, vím, že se jedná o koberec posypaný granulátem. „Nepotřebuje žádnou speciální péči, normálně se dá zametat jako klasická antuka,“ poznamenal.

Hala je vyhřívaná centrálním vytápěním z teplárny. Po hale ohřátý vzduch rozhánějí čtyři velké ventilátory zvané Sahara.

I přes nevlídné počasí venku je na krytých kurtech příjemně. „Tenisté však příliš velké teplo nevyžadují,“ konstatoval správce. Klasická sedlová střecha, která má v nejvyšším bodě bezmála jedenáct metrů, nedělá problémy ani při současné sněhové nadílce.

Podle předsedy strakonického tenisového klubu Libora Volfa je zájem podstatně větší, než předpokládali.

Návštěvníci zblízka i zdáli

Dvojice tenistů na jednom z kurtů se při mém příchodu už balila. Dávám se do řeči s jedním z nich, Josefem Gregorem, který se hlásí mezi tenisty z Dražejova.

„Chodíme sem pravidelně v neděli hrát čtyřhru, tahle v týdnu je to spíš výjimka. Je to také o tom, jestli se správcem najdeme volné okénko, právě když máme čas. Jsme sice zvyklí na antuku, ale tenhle povrch je také příjemný,“ zhodnotil.

Mezitím je na dalším kurtu hra ještě v plném proudu. Tohle dopoledne si sem přijeli zahrát tenisté dokonce až z Vimperku. Zdeněk Fíla a Jana Fridrichová do strakonické haly jezdí každý týden. Zatím na ní nevidí téměř žádné chyby.

„Jezdili jsme do Českého Krumlova, Písku, ale třeba i do Německa. „Tady je to příjemné. Nejen prostředí, ale také lidé. A navíc je to tu levnější,“ zmínila se Jana Fridrichová.

To, že halu nevyužívají jen místní, potvrzuje i správce. „Jezdí sem například z Vodňan, Kašperských Hor i Horažďovic. Dokonce tu byla i parta ze Zdíkova,“ popsal.

Už několik významných akcí

Dřív se ve Strakonicích trénovalo přes zimu v tělocvičnách. Karel Malý je ale toho názoru, že se tam moc dobře hrát nedalo. „Například míčky měly úplně jiný odskok,“ konstatoval.

Hala je v provozu od začátku listopadu. Slavnostní otevření bylo zhruba o měsíc později. O té doby už hala hostila kromě běžných zápasů i některé významnější akce. Během právě uplynulého víkendu to byl turnaj dorostu, jen o pár týdnů dříve turnaj dospělých.

Jediná vada na kráse

Jediné, co mě při mojí návštěvě tenisové haly zarazilo, bylo chybějící zázemí. Jen jsem otevřela dveře, ocitla jsem se přímo u jednoho z kurtů.
To si ale uvědomuje i vedení strakonického tenisového klubu. Původní záměr propojit halu se současnou provozní budovou jakýmsi tunelem nevyšel, a tak bude muset hala mít vlastní zázemí. Předpokládané náklady jsou kolem sto až sto padesáti tisíc korun. Ty však musí teprve klub sehnat.

Kolik to všechno stálo

Celkově vybudování haly, která částečně pochází z Německa, kde už stála, přišlo na jedenáct milionů korun. Z ministerstva financí Tenisový klub Strakonice dostal pětimilionovou dotaci. Strakonická radnice přidala ve dvou částech dohromady tři miliony korun. Zbývající částku, přibližně tři miliony korun, pokrýval klub z bankovního úvěru.

 

 

Původní článek naleznete zde

Partneři

 

drevointer

 

unielektro

 

Logo A&T-basic-vertical.jpg

 

marek snobr

 

dir007.png

 

omacz