Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

Share

1.5.2010 - KP III dospělí

Vítězství „B“ týmu po obrovském boji

Po roce nám opět ve státní svátek začaly týmové soutěže v tenise. „B“ tým TK Strakonice vstupoval do soutěže s cílem poprat se o postup do KP II. Našimi největšími soupeři měli být zejména týmy TC Týn nad Vltavou a náš dnešní soupeř Start České Budějovice „A“. Naší výhodou je, že oba soupeře hostíme na domácí antuce (v případě deště na domácím koberci). Prognózy se ukázaly zcela oprávněné a náš první zápas byl opravdu infarktový. Nyní pouze pro ilustraci jak se to časově vyvíjelo:

9:10 – začátek utkání (lehké zpoždění díky nočnímu dešti a ranní přípravě kurtů)

10:10 – vedeme 1:0 (naše jednotka Petr Maroš potvrdil vysoký standard)

10:30 – prohráváme 1:2 (obě děvčata – Hanka Slavíková a Petra Vlčková - po boji v prvním setu prohrála i ten druhý)

11:30 – „remíza“ (dvojka Martin Fringoš po boji vyhrává ve 3. setu v tiebreaku, trojka Přemek Fiala mínus set, čtyřka Honza Zákostelecký mínus set, holky začínají hrát debla)

12:40 – jsme na dně propasti a prohráváme 2:4,9 (Přemek prohrál, holky prohrály debla a Honza prohrává 3:6 ve třetím setu teibreaku)

12:44 – 3:4 (Honza senzačně otočil a jsme stále ve hře)

15:30 – 5:4 (debly rozhodly a slavíme vítězství)

Maroš Petr – Polesný Jaromír 6:2, 6:0

Petr potvrdil, že s každým rokem se neustále zlepšuje a nedal svému soupeři žádnou šanci. Za vše hovoří komentář soupeře po zápase: „Se svojí hrou jsem naprosto spokojen, ale na víc než dvě hry to bohužel nestačilo.“ Prostě jasná záležitost a ukázka toho jak má jít jednotka týmu příkladem ostatním.

Fringoš Martin – Linhart David 2:6, 6:0, 7:6

První dva sety jak na houpačce. Než jsem se rozkoukal, prohrával jsem 0:5. Pak jsem sice uhrál dva gamy, ale set už byl ztracen. Druhý set vypadal stejně z pohledu mého soupeře jen s tím rozdílem, že si neuhrál ani ty dva gamy. Rozhodující dějství pokračovalo ve stejném duchu. Mé vedení 3:2, o chvilku později 3:5 a za stavu 4:5 měl David postupně pět matchbalů. Podařilo se mi je aktivní hrou odvrátit a v tiebreaku dovést utkání do vítězného konce. Naše hra nebyla pro oko diváka nikterak líbivá, ale nedá se upřít bojovnost z obou stran. Doufejme, že v dalších zápasech bude kromě radosti z výsledku převládat i spokojenost s předvedenou hrou.

Slavíková Hana – Mušková Simona 4:6, 1:6

Hanka měla velmi těžký úkol. Soupeřka předváděla nádhernou celodvorcovou hru a Hance se s ní v prvním setu dařilo držet krok. V rozhodující fázi však Simona zúročila natrénované hodiny a po zásluze zvítězila. Druhý set byl již jasnější záležitostí. Hanky výkon je pro nás ale dobrý příslib do dalších utkání.

Vlčková Petra – Pitterová Alena 5:7, 1:6

Petra v prvním setu bojovala, ale na vítězství to nestačilo. Rozhodla větší trpělivost soupeřky. Stačilo podržet míček o pár úderů déle ve hře a výsledek mohl být opačný - bohužel. S přibývajícími zápasy ale Petra určitě získá větší jistotu a její výkon pouze poroste (což ukázala už v následném deblu).

Fiala Přemysl – Polesný Lubomír 6:7, 4:6

Přemek vstoupil do svého prvního utkání v kategorii dospělých za strakonický oddíl aktivně a jeho hra vypadala na pohled velmi lehce.  Škoda jen, že to nevedlo k výraznějšímu vedení. Je nutné zmínit, že Luboš toho má tenisově již mnoho za sebou a zkušeností má na rozdávání. O ty se podělil v koncovkách obou setů i s Přemkem. V těch nejdůležitějších momentech zápasu ukázal svou psychickou převahu a rozhodl utkání ve svůj prospěch. Tohle byl přesně ten typ zápasu, který Přemek potřebuje a ve kterých získá potřebné zkušenosti do budoucna.

Slavíková, Vlčková – Mušková, Pitterová 4:6, 5:7

Naše holky bojovaly, ale chybělo jim v rozhodujících chvílích trochu štěstí a trpělivosti. Ve druhém setu vedly 5:4 a byla šance na protáhnutí zápasu do třetího setu. Bohužel následující tři hry patřily soupeřkám a Hance a Petře je nutno poděkovat za bojovnost.

Zákostelecký Jan – Žemlička Miloš 3:6, 6:3, 7:6

Honza podal nejlepší výkon, který jsem měl možnost v jeho novodobé tenisové kariéře vidět. Zápas dohrával v době, kdy věděl, že pokud nevyhraje, tak družstvo ČB zvítězí a závěrečné mužské čtyřhry již nebudou nic řešit. Odpovědnosti, která na něm ležela, se zhostil víc než dobře. Mnoho hráčů by to položilo, ale na Honzu to působilo jako živá voda. Je nutno podotknout, že Miloš Žemlička je zkušený a výborný hráč, který dříve hrával divizi za Hlubokou. Dle mého názoru na čtvrtém místě bude v dalších kolech dělat pravidelně body pro Start. Zpět k Honzovi a jeho zápasu. Během pár minut vedl 3:0, ale tušil, že jednoduché to nebude. Dalších šest gamů patřilo soupeři a první set byl ztracen. Druhý set Honza získal stejným poměrem jako Miloš a musel rozhodnout třetí set. Jeho začátek Honza nezachytil a prohrával 1:4. V tento okamžik chtěl Miloš zápas ukončit během pár minut a snažil se z každé pozice zahrát vítězný úder. Honzovo taktika spočívala v udržení míče ve hře co nejdéle. I když se to neslučuje s jeho tenisovou filozofií, slavil úspěch. Vyrovnal a za stavu  6:5 dokonce podával na vítězství. Soupeř se ale nevzdal, vyrovnal a v tiebreaku se dostal do vedení 6:3 a na raketě měl tři příležitosti jak získat vítězství pro Start. Honza ale zahrál následujících pět míčů naprosto neskutečně a udržel naše šance ve hře. Klobouk dolů …

Reisinger Š., Fringoš – Polesný J., Linhart 6:0, 6:2

I přes bolesti v loktu nastoupil Štěpán do debla a pomohl k jasnému vítězství. Štěpán podával asi tak na 20%, ale soupeře to zjevně rozhodilo a během celého zápasu si neprohrál podání. Utkání nám sedlo a kombinace našich vítězných úderů a soupeřových chyb vedla k rychlému a celkem snadnému vítězství. Vyrovnali jsme tedy stav na 4:4 a rozhodující zápas byl na našem druhém deblu.

Maroš, Fiala P. – Polesný L., Žemlička 6:3, 6:7, 6:0

Rozuzlení jak se patří. První set naši borci vyhráli celkem v pohodě. Vstup do druhého se jim nepovedl a během chvilky prohrávali 1:4. V tuto chvíli už byla veškerá pozornost věnováno pouze tomuto rozhodujícímu zápasu. Dobrou souhrou a hlavně výborným výkonem Petera Maroše se podařilo vyrovnat na 4:4 a následně naši dokonce za stavu 6:5 podávali na vítězství. Soupeř bohužel vyrovnal a šlo se do teibreaku. Za stavu 6:5 jsme měli matchball, ale míček skončil pár centimetrů za základní čárou. Po výměně stran soupeř získal dva míče a zápas se musel rozhodnout ve třetím setu. V něm naše dvojice nepřipustila žádnou komplikaci a po parádním výkonu vyhrála 6:0.

Díky všem, kteří hráli a fandili (atmosféra při rozhodujícím deblu byla parádní) a těšíme se na další domácí zápas, který se koná 15.5.2010 proti Týnu nad Vltavou, který bude patřit k největším soupeřům o postup do KP II.