Oficiální stránky tenisového klubu ve Strakonicích

Souhlasím
Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

Share

Strakonické Áčko má za sebou také vítězný start do nové sezóny, první body jsme urvali na půdě táborského áčka. Mělo jít o vyrovnaný zápas, ale už v pátek večer se výsledek předzápasového průzkumu převalil na naši stranu – soupeři dali sportovně vědět, že budou hrát bez žen. Do zápasu jsme tak nastupovali přece jen klidnější. Náskok jsme dokázali potvrdit už v singlech a tak jsme za rozhodnutého stavu už ani nehráli debly (škoda tréninku) a vyrazili vesele domů s výhrou v poměru 6:3.

Lukáš Fuka – Tomáš Fiala 4:6, 4:6

Bod, se kterým se počítalo, a naše jednička nezklamala. Tomáš se i v téhle sezóně drží svého stylu hry – zatlač soupeře, leť na síť a tam pochytej a zamázni, co jde i nejde. Díky tomu si už vysloužil na západě Čech přezdívku, ale o té někdy příště. Tomovi se v každém setu povedl začátek, pak si vydechl, aby si pohlídal koncovky a dotáhl zápas do vítězného konce.

Jan Fuka – Pavel Procházka 6:1, 4:6, 6:4

Zezačátku katastrofa – v prvním setu bylo prostě všechno špatně. Tedy z mojí strany, naopak Honzovi vycházely drtivé vítězné míče z obou stran, fungovaly mu i kraťasy (pro laiky =stopbally, aby nedošlo k nějakému omylu…), které byly na jarním mokrém kurtu víc než účinné. Ve druhém setu jsem se zlepšil, Honza trochu povolil a zničehonic jsme byli ve třetím setu, kde už jsem byl s výkonem celkem spokojený, místy výměny připomínaly spíš přestřelku než antukový tenis. Za stavu 4:4 jsem měl 40:15, ale nestačilo to, škoda.

Milan Drda – Pavel Švec 6:4, 5:7, 2:6

Milan si proti nám určitě přál odčinit loňský debakl od Štěpána, a když ten nepřijel, měl to odnést Pavel. Podle toho vypadal i začátek zápasu, Milan rychle vedl 5:2, Pavel sice snížil, ale set už byl pryč. Ani v druhém setu to nevypadalo moc dobře – 3:5. Tou dobou už se ale kapitán přemístil z terasy na kurt a karta se začala obracet, především tedy zlepšeným výkonem Švícka a malou měrou snad i psychickou podporou. Pavel dokázal získat druhý set, dostat se rychle do vedení ve třetím a nepřipustil nalomenému soupeři další zvrat. Rozhodnut, pátý bod byl náš.

Martin Přibyl – Jiří Kotoun 6:2, 4:6, 6:2

První jarní zápasy jsou o chybách a Jirka jich tentokrát vyrobil víc než soupeř, nová posila Tábora z Českých Budějovic. Dřel, bojoval, ale tentokrát to nestačilo. Škoda začátku třetího setu, který si nechal Jirka utéct. Co si ale Jirka rozhodně nenechal utéct, je chuť do dalších zápasů – to jsme poznali už na cestě domů, kdy nás jednoznačně přehrál Wink.