Oficiální stránky tenisového klubu ve Strakonicích

Souhlasím
Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

Share

Naši starší (mladší) žáci tentokrát zajížděli na mistrovské utkání do Třeboně. Byli jsme ve velkém očekávání, jak to naši hráčky a hráči zvládnou, po minulém výprasku od Pelhřimova.

V koutku duše jsme doufali, že se můžeme až do posledního zápasu rvát o vítězství.  Bohužel to dopadlo vše jinak.

Zvettler Filip – Mikeš Adam    7:5 - 6:3

Adam nastoupil na tento zápas trochu s respektem, když viděl svého soupeře. Ten měřil něco okolo 170cm, ale hned v prvním gamu mu Adam ukázal, že to nebude mít  tak lehké. Bum, bum, prásk a vede 3:1. Adam předvádí celodvorcový tenis a chlapec se nestačí divit. Prásk, prásk první set 7:5. Soupeř se jenom diví, co se děje. Jdu okolo, a nezapomenu Filipovi připomenout, že je to ještě mladší žák. To ho sice na chvilku nabudí, ale Adam má zápas ve své moci. Druhý set s přehledem 6:3. Docela pěknej zápas J. (velmi pěknej)

Štědrý Tomáš – Skála Jaromír   2:6 – 6:0 – 6:0

Míra jde na kurt za podpory svého otce. Než stačím oběhnout ostatní kurty Míra vede 4:1. Předvádí neskutečný tenis. Opravdu jsem ho takhle hrát nikdy neviděl, co úder to vítězný míč.

Forhend, bekhend všechno mu tam padá, no prostě nádhera. Konec setu 6:2. S klidem odcházím, že to dopadne velmi dobře. A ejhle. Soupeř se dostává do tempa a Mírovi pomalu dochází síly. Za necelých 40 minut jsou tu dva kanáři. Je třeba říci, že Tomáš se ve druhém setu zlepšil o 100% A Mírovi pak nedal sebemenší šanci. Je škoda, že to nevyšlo. Moc bych to Mírovi přál, aby věděl, že se nechá hrát TENIS s každým. Jinak, je třeba zapracovat na kondici!!!!

Macháčková Karolína – Mikešová Eva    6:0 – 6:1

Eva je náš uzlíček neštěstí. Jde na kurt a už přemýšlí, kolik to dneska prohraje. Místo toho, aby si šla zahrát slušný tenis, je svázána nervozitou. Soupeřky jí moc šancí nedávají a proto je třeba sbírat  zkušenosti kde se dá. Karolína to hraje odmala a bylo to znát. Evě nedala v prvním setu  sebemenší šanci. Ve druhém se Eva uklidnila a rázem hrála o třídu lepší tenis. Samá shoda a výhoda, ale výsledek je až moc krutý.

Evčo nevadí, hraješ ten tenis pro radost!!!!!!!!!!!!

Bohuslávková Aneta – Švecová Aneta   6:0 – 6:2

Naše Aneta je u nás na hostování z Písku. Holka jedna kudrnatá si v prvním setu nenechala poradit, že raketa musí jít zespoda nahoru. Když zkazila úder, ihned se koukala po taťkovi, jako co se děje. Když jí poradil, následoval vražedný pohled. A tak je první set v čoudu. V tom druhém už hraje o mnoho lépe. Má nějaké výhody,ale soupeřka použije tajnou strakonickou zbraň a v pravou chvilku dá prasátko. Aneta bojuje, ale na víc jak 2 gamy to nestačí. Bojovnost ovšem také umíme ocenit. Doufejme, že se jí u nás zalíbí a bude za Strakonice chtít hrát i v dalších sezónách.

Ludvík Tomáš – Čihák Martin  1:6 – 1:6

Martin nastupoval na kurt s jasným cílem soupeře zničit. Po důkladné domluvě od trenéra a rodičů se  Martin proměnil v úplně jiného hráče, než kterého jsme znali. Údery hrál jako z tenisové abecedy (né z té Liborovo). Soupeř běhá zprava doleva, dopředu dozadu. No prostě, Martin si dělá se soupeřem co chce. Za necelou hodinku je vymalováno. Na mojí otázku, jak to šlo, mi bylo řečeno, že docela dobrý. Ne,ne Martine. Pokud budeš nadále hrát takhle, tak to bude výborný!

Vopelka Jakub – Franta Ondřej

Bohužel největší zklamání celého dne je Ondřej. Proti němu nastupuje Jakub, který je narozen 10. 12.  2000. Dá se říci skoro hráč Baby tenisu. Ondra mu to trpělivě hází celý zápas na kříž, a Jakub není žádný břídil a občas to Ondrovi zahraje k základní čáře nebo do strany. No a to už Ondra nestíhá. Ne, že by se nesnažil, ale nedokáže poslechnout rady ostatních, jak, a kam se mají hrát míče. Prostě to byla katastrofa.

Ondro je třeba více trénovat, aby si tyto hráče porážel. Potom nám tyto body scházejí k vítězství.

Zvettler, Ludvík – Mikeš, Čihák    1:6 – 1:6

Co dodat. Kluci hráli nádherný tenis. Prostě radost pohledět. Podle toho také vypadá výsledek. Pánové jen tak dál!!

Štědrý, Sedláček – Skála, Franta   6:0 – 6:7 – 6:2

Chlapci nastoupili ve stínu události, kterou zavinil Míra. Zabouchl klíče od auta uvnitř vozu. Byl z toho tak rozladěn, že se v prvním setu netrefil do kurtu. Když mu bylo oznámeno, že už je vše vyřešeno, začalo se klukům dařit. Ondra konečně předváděl slušný tenis a chytil se i Míra.  Druhý set vydřeli v tie-breaku. Bohužel ve třetí setu se jim už tak dobře nevedlo. Ale bojovnost za druhý a třetí set oceňujeme.

Macháčková, Bohuslávková – Mikešová, Švecová   6:1, 6:0

Holky makaly od prvního míče až do posledního. Opět tomu výsledek neodpovídá. Krásné dlouhé výměny s občasným přeběhnutím na síti se početnému obecenstvu ze Strakonic moc líbilo. Je škoda, že to není vyjádřeno větším počtem vyhraných gamů. Určitě by to tomuto zápasu slušelo. Holky si konečně zahrály bez zbytečné nervozity a s chutí!!!!!!!!