Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

Share

8.5.2010 - KP III dospělí

Jednoznačné vítězství Béčka

Ve svém druhém zápasu zavítalo Béčko na půdu nejvzdálenějšího soupeře v Jindřichově Hradci. Hrálo se v nově otevřeném 2kurtovém areálu, který zatím využívá sociální zázemí sousedícího plaveckého areálu. Celý mistrák i předzápasová komunikace se nesly v příjemném duchu a nakonec jsme měli v 15:00 dohráno a nemuseli v Hradci strávit celou sobotu, čehož jsme se trochu obávali (po propršeném týdnu bylo počasí příjemné a zápasy rychlé).

Kolman Jan – Kotoun Jiří 1:6, 1:6

Jirka do utkání vlítnul patřičně nabuzený a i přesto, že lehce po deváté ještě nebylo žádné teplo, byl víc než rozehřátý. Výborný servis, údery s patřičnou razancí a délkou, špičkové returny na lajny a přesné kraťasy znamenaly vedení 5:0 během pár minut. Poté Honza uhrál čestný game a hra se přeci jen „opticky“ trochu vyrovnala. Jirka se ještě chvíli snažil zakončit z každé pozice, ale brzy zjistil, že tak jako prvních pět gamů to nemůže jít celý zápas. Trochu změnil taktiku, vítězné míče si trpělivě připravil a v konečném důsledku to znamenalo relativně jednoduché a rychlé vítězství.

Sviták Filip – Maroš Petr 2:6, 3:6

Petr měl o trochu víc práce než Jirka. Filip není žádný střelec. Spíše vyčkává na chybu soupeře, běhá a neúnavně vrací jeden míček za druhým. K tomu se ještě přidal po ránu vlhčí kurt a tudíž těžší míče, které Filipovi určitě vyhovovaly víc. Petr ale ukázal, že toho má tenisově již dost za sebou a trpělivou nátlakovou hrou si budoval tlak a pomalu získával vedení. Lehce mi zatrnulo pouze za stavu 6:2, 2:0 kdy si Petr vybral slabší chvilku a najednou to bylo 2:3 a soupeř na podání. Od této doby však již Filip neuhrál ani game a Petr po zásluze zvítězil.

Synková Iva – Slavíková Hana 6:4, 0:6, 1:6

Hance chvilku trvalo než se dostala do svého obvyklého herního tempa. Ze začátku darovala soupeřce pár rychlých gamů, kdy se snažila rychle zakončit z nepřipravených pozic a většinou zahrála místo vítězného bodu dlouhý out. Soupeřku to povzbudilo a za pomoci dobrého prvního podání a silného forhendu dovedla první set do vítězného konce. Na začátku druhého setu začala hrát Hanka trpělivě, více si útok připravovala a soupeřce se také přestaly dařit vítězné míče. V tomto tempu vydržela Hanka až do konce a ve zbylých 2 setech povolila soupeřce již jen jeden game.

Tomasková Hana – Vlčková Petra 2:6, 1:6

Petra zvolila dobrou taktiku, která slavila úspěch. Nějak se nenutila do bezhlavého útoku a rizika. Místo toho hrála na jistotu a nechala tvorbu hry na své soupeřce. Té, jak se později ukázalo v deblu, daleko lépe vyhovovala rychlejší hra. Utkání proto rozhodly chyby na straně soupeřky. Ve druhém setu si Petra občas došla i pro vítězný volej k síti a nakonec z toho bylo celkem rychlé vítězství.

Pech Jaroslav – Fringoš Martin 5:7, 1:6

V tomto nepříliš pohledném utkání jsem přidal rozhodující pátý bod našeho týmu. Začátek zápasu byl z mé strany opatrný a nechal jsem spíše kazit soupeře. Během chvíle to znamenalo vedení 4:1 a následně 5:3. Pak jsem si zápas nesmyslně zkomplikoval a Jarda srovnal na 5:5. Od té doby si už ale Jarda uhrál do konce zápasu jen jeden game. Opět to bylo utkání, které nerozhodly vítězné míče a aktivní hra, ale spíše chyby, kterých udělal soupeř více. Je nutné ještě podotknout, že měl Jarda problémy s rukou, které mu následně nedovolily nastoupit do závěrečné čtyřhry.

Chrstoš Michal – Fiala Přemysl 3:6, 3:6

V tomto utkání mladíků (oběma je 15 let) projevil větší vyhranost a zkušenosti Přemek. Utkání se neslo v pohodovém tempu. Přemek ho měl pod kontrolou a tak měl prostor pro předvedení čopovaných returnů z forhendu, pár nádherných kraťasů a parádních přímých bodů z obou stran. Tyto míče ještě byly místy proloženy zbytečnými chybami, ale to k útočné hře patří a s postupujícími zápasy budou určitě ubývat. Přemek nečekal na chyby soupeře a utkání vyhrál díky aktivní hře.

Kolman / Chrstoš – Kotoun / Maroš 2:6, 0:6

Díky omezení Jardy Pecha mohl soupeř postavit pouze jednoho mužského debla. Utkání již bylo rozhodnuté a proto jsme výběr naší dvojice nechali náhodě a los rozhodl o jejím složení. Štěstí tomu chtělo a nastoupili jsme v nejsilnější možné sestavě. To také kluci ukázali v zápasu a s utkáním se moc nepárali. Většina přestřelek končila po jejich vítězných zásazích a na kurtu se moc dlouho nezdrželi.

Synková / Tomasková – Slavíková / Vlčková 0:6, 6:4, 2:6

Utkání jak na houpačce. Výborný vstup a po chvíli to bylo 6:0, 3:1. Pak se vítězný stroj zasekl a navrch začaly mít soupeřky. Jedna hrála nátlakovou hru a získávala vítězné body a druhá dokázala udržet míč ve hře a dobře zasahovat na síti. Výsledkem byl průběžný stav z našeho pohledu 6:0, 4:6, 0:2. Holky dokázaly uhrát následující game a při střídání si vzaly k srdci mojí radu o změně taktiky, na kurtu jí dokázaly zrealizovat a rozhodující set vyhrály 6:2. Tímto třísetovým zápasem nám maličko posunuly čas odjezdu domů. Aby jsme si parkoviště nad tenisovými kurty mohli lépe prohlédnout a vstřebat dojmy z vítězného zápasu, dopřáli si holky 40 minutovou sprchu. Prý tam čekaly na návštěvu Kotka a Peťáka. O oni dva mezi tím čekali až se holky vysprchují.  Tak nevím kde vznikla chyba .. (prostor ke zlepšení stále máme)

Příští sobotu 15.5.2010 hraje Áčko i Béčko doma (A – Bechyně, B – Týn nad Vltavou) takže touto formou zvu všechny příznivce tenisu na zajímavé zápasy.