Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

Share

15.5.2010 - KP III dospělí

Důležité vítězství Béčka v cestě za postupem

Cesta za vítězsvím

Ve svém druhém domácím zápasu jsme hostili dosud neporažený tým z Týna nad Vltavou. Jedná se o našeho tradičního soupeře, se kterým máme výsledky velmi vyrovnané. V roce 2008 výhra 5:4, rok 2009 prohra 4:5. Po propršeném pátku se počasí během noci umoudřilo a dovolilo nám tento mistrák sehrát na antuce. Bohužel doma hrálo i Áčko a tak jsme museli na dvouhry vzít za vděk zadní trojicí kurtů, jejichž kvalita byla nevalná.

Fotogalerii z utkání naleznete zde.

Reisinger Štěpán – Jaroš Ladislav 6:0, 6:0

Štěpán nám v tomto důležitém utkání vypomohl a nastoupil na postu naší jedničky přestože od 13:00 měl hrát mistrák v Rakousku. Na kurtu neměl moc práce a svého soupeře vyprovodil se dvěma kanáry za 40 minut. Snad to byla dobrá rozcvička před dalším mistrákem. Aniž bych chtěl snižovat Štěpánův výkon, je nutno objektivně podotknout, že Láďa byl ze všech mužských představitelů Týna nejslabší a na pozici jednotky měl spíše taktickou úlohu. I tak poděkování Štěpánovi za to, že k utkání nastoupil a pomohl nám.

Maroš Petr – Trefný Vlastimil 6:3, 6:0

I když tomu výsledek nenapovídá, zahrál si Petr celkem dost a na kurtu strávil něco před 1,5 hodiny. Utkání probíhalo na nejhorším strakonickém dvorci číslo 6 a hrálo se po dešti s těžkými chlupatými míči. Ukončit míček bylo velmi těžké a tak k vítězství vedla především trpělivost, změna rytmu hry a výborné kraťasy. Začátek zápasu byl výsledkově vyrovnaný a nepříjemný byl zejména Vlastův bekhandový čop. Postupně Petr přebral otěže zápasu do svých rukou a díky dobrému servisu a správně zvolené taktice nedal soupeři šanci.

Peikerová Karolína – Doležalová Jana 7:6, 4:6, 6:3

Vzhledem k tomu, že Bechyně (soupeř Áčka) přijela pouze s jednou holkou, mohli jsme Karolínu využít i pro singla. Zápas se nesl v duchu mnoha chyb, útočného tenisu a velké bojovnosti. Začátek Karolíně moc nevyšel. Prala se se svými údery a dělala mnoho chyb hned z prvního nebo druhého úderu. Jakmile výměnu rozehrála, většinou to znamenalo bod pro ní. Obě holky měly problém s udržením vlastního servisu. První set se rozhodoval v teibreaku, ve kterém byla Karolína jasně lepší. Po počátečním vedení v setu druhém však zase přišla série chyb a snaha zbytečně rychle ukončovat výměny, což vedlo k prohře této sady. Třetí set byl o bojovnosti. Karolína znovu odskočila do vedení, ale tentokrát si již koncovku pohlídala a za výrazného povzbuzování v utkání zvítězila. Přidala tak třetí nesmírně důležitý bod našeho družstva. Zaslouží si velké poděkování jednak za to, že za Béčko nastoupila, ale hlavně za to, že přestože jí to nešlo podle vlastních představ, utkání nezabalila a dokázalo ho vybojovat. Díky!!!

Slavíková Hana – Doležalová Barbora 6:0, 6:3

Hanka měla utkání pevně v rukou, na kurtu se moc dlouho nezdržela a šetřila síly na debla. Soupeřku rozběhala a tato taktika slavila úspěch. Po přesvědčivém výkonu jasně zvítězila a přidala čtvrtý bod.

Fringoš Martin – Drmota Radim 6:3, 6:4

Druhé utkání na kurtu číslo 6 s sebou neslo nutnost přizpůsobit se občas velmi nestandardním výskokům míčů což se mi povedlo lépe než soupeřovi. Radim praktikuje agresivní celodvorcový tenis a jeho hře dominuje dobrý servis a prudký forhand. V tomto utkání jsem se nechtěl dostat pod tlak a tak byl k vidění oboustranně aktivní tenis. S mým výkonem mohu být v zásadě (až na některé lehce zkažené míče) spokojený. První set jsem získal díky důležitému breaku soupeře za stavu 4:3. Vstup do setu druhého mi už tolik nevyšel. První tři gamy se rozhodovaly ve shodách. Ve všech jsem měl gameball, ale stav byl 0:3. Následně se mi podařilo vyrovnat na 4:4 a získané podání soupeře za tohoto stavu potvrdit při svém servisu a zvítězit v tomto utkání 2:0 na sety. Tím jsem přidal i rozhodující pátý bod pro družstvo, který znamenal naše vítězství již po dvouhrách.

Fiala Přemysl – Procházka Petr 0:6, 2:6

Toto utkání začínalo na pětce  krátce po začátku mého zápasu na šestce. Ještě než jsme stihli dokončit první set, na pětce už zametali. Z utkání jsem viděl jen tři míče, ale Přemek dostal evidentně lekci z tenisové taktiky a efektivity. Dle jeho slov ho Petr vůbec k ničemu nepustil a pokud Přemek nezkazil tak šel sebrat Petrovo vítězný míč. Doufejme, že si z toho Přéma něco vezme a za dva roky už toto utkání bude o něčem jiném. Opět je nutné podotknout, že Petr je nesmírně zkušený hráč a předvádí pěkný celodvorcový tenis podpořený výbornou taktikou.

Peikerová / Slavíková – Doležalová / Doležalová 6:3, 7:6

Toto utkání ani druhý mužský debl jsem neviděl tak jen v krátkosti z doslechu. Utkání mělo velmi dobrou úroveň a našim holkám to v něm klapalo. Spolu hrály asi poprvé a tak před utkáním proběhla diskuse ohledně toho, kdo bude hrát na forhandu. Výsledek bohužel nevím, ale podle celkového výsledku bych řekl, že volba byla správná. Holky nás opět podržely a získaly všechny tři body.

Maroš / Fringoš – Drmota / Trefný 5:7, 6:0, 3:6

Utkání jak na houpačce. Bez větší námahy jsme vedli 4:1 v prvním setu. Pak jsem začal kupit chybu za chybou zejména na volejích a rázem je set ztracen v poměru 5:7. Do druhého setu jsme šli s tím, že více udržíme míč ve hře a necháme kazit taky soupeře. Dobrá taktika. Set vyhráváme 6:0 a ve třetím vedeme 2:0 a máme gameball na 3:0. Nevím co se pak stalo, ale začínáme hrát zase jako v setu prvním a soupeři v podstatě darujeme vítězství našimi chybami.

Fiala / Zákostelecký – Doležal / Jaroš 6:3, 6:2

Za rozhodnutého stavu už do debla nenastoupil Petr Procházka a tak měli naši kluci ulehčenou práci. Přemek zapomněl na lekci ze singla a zahrál velmi dobře. Ani jednou neztratil servis a za podpory Honzi, který už měl v nohou vítězného třísetového debla za Áčko, naši v pohodě bez větších komplikací vyhráli.

Příští a zároveň poslední domácí utkání hrajeme až v sobotu 19.6.2010 se Zliví. Takže touto formou zvu všechny příznivce tenisu na zajímavé zápasy. Mezi tím nás ještě čekají dva zápasy na kurtech soupeřů (Kaplice B, Tábor C).