Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

Share

30.5.2010 - KP mladší žactvo

Již při cestě do Krumlova bylo jasné, že počasí nám opět neukáže svoji vlídnější tvář. A bylo tomu tak, téměř okamžitě po příjezdu na dvorce se rozpršelo, obloha se zatáhla a tak to vydrželo téměř celé dopoledne. Nutno podotknout, že podle výsledku, který se nakonec zrodil nám přšelo štěstí. Tak tedy pěkně popořádku:

Lerch Adam - MIKEŠ Adam   0:6 ; 0:6

Již po prvních dvou výměnách bylo jasné, že si Adam bude muset dávat veliký pozor na to jakým způsobem soupeř ohlašuje auty..... . První ritern od Adama do soupeřova rohu ohlášen jako aut. (Adam se nedal, soupeři s přehledem našel dobrý míč a hrálo se dál). Druhý ritern, Adam bekhend na čáru, opět ohlášen aut. To už jsem požádal místního kapitána, aby šel na dvorec a dohlédl na svého svěřence, protože takto to dále není možné. Naštěstí Adam se tím rozhodit nenechal, naopak zpřesnil hru a jistým výkonem dokráčel k prvnímu bodu dne.

Jano Branislav - SKÁLA Jaromír   0:6 ; 0:6

U Mírovo kurtu a potažmo u kutru kde hrála Julia jsem stál pro jistotu já, abychom předešli dalšímu "ořezávání" našeho družstva. Míra již při rozehrávce věděl, že dnešní soupeř nebude větší překážkou v cestě za dalším vítězstvím, a tak se hned od úvodu uvolnil (nejen psychicky, ale i ruku v úderech uvolnil) a bez ztráty gemu soupeře vyprovodil z kurtu. Míro, takto uvolněně a sebevědomě je třeba hrát pokaždé, a ne jen když je soupeř evidentně slabší.

Linhartová Olga - REISINGEROVÁ Julia   7:5 ; 2:6 ; 5:7

Jednoznačně největší drama dnešního dne. Julča začala poměrně špantě a brzy prohrávala 0:3. Poté se ale rozehrála, pochopila že musí při úderech krčit kolena a hra se zažala obracet. Ve vyrovnané koncovce prvního setu bohužel udělala dvě (z pohledu dospěláka) lehké a zbytečné chyby a set zrtatila. Ale zlepšující se tendence její hra se naplno projevila ve druhém setu, kde si od začátku držela vedení a jednoznačně soupeřku přehrála. Chtěl bych čtenáře upozornit, že se hrálo za neustálého a velmi silného deště, proto jsme se dohodli s dědečkem a trenérem soupeřky (kteří ji mimochodem velmi intenzivně koučovali celý zápas - prd platné!!!) že místo třetího setu děvčata už tak promáčená odehrají jen matchtiebreak do 10 bodů. Trochu jsem tím zariskoval, nebot Julča měla v tu chvíli herně ale hlavně fyzicky navrch. Vyplatilo se, a po vítězství 10:7 jsme se radovali z dalšího bodu. V zápise je uveden celý set 5:7.

Šimková Martina - ZÁKOSTELECKÁ Marie   5:7 ; 1:6

Tento zápas se hrál současně s ostatními třemi a tak jsem ho nemohl úplně bedlivě sledovat, ale přesto jsem pár výměn zahlédl. Maruška po setřepání úvodní nervozity otočila průbeh prvního setu, a po dotazu jejího otce Honzy (známého to matadora z "B" týmu) jestli se hraje tiebreak za stavu 5:5, nebo 6:6 raději nepřipustila tuto možnost a vyhrála první sadu 7:5.

Ve druhém setu toho soupeřce už mnoho nedovolila a úplně promočená jako my všichni utíkala do šatny převléci se do suchých věcí.

Vaindl Filip - ČIHÁK Martin   0:6 ; 0:6

Co dodat, Matrin si se soupeřem hrál jako kočka s myší, opět ukázal svůj pestrý úderový rejstřík (čopy se všech stran???).

Dnes to stačilo, ale pro příště bude potreba více těch liftovaných úderů. Potěšila mě Martinova snaha o přechod na sít a časté hraní volejů, i když to pokaždé nedopadlo, je třeba to zkoušet, dnešní moderní tenis se hraje agresivně a nejde jen brousit základní čáru.

Štěpánek Vojtěch - MATOUŠEK Marek   2:6 ; 2:6

Tento zápas už se hrál na velmi podmáčeném kurtu, čož velmi ztěžovalo pohyb a hru oběma aktérům. Naštěstí lépe se s tím vypořádal Marek a svojí trpělivou a řekl bych neustále se zlepšující hrou soupeře, který hrál velmi nepříjemně levou rukou, bojoval o každý míček, udolal. Naštestí tímto výsledkem, protože na konci zápasu už bylo vidět, že Marek po prodělané nemocï jen těžko hledá sílu. Musíme si neustále připomínat a objasnovat i pravidla tenisu a herní situace, které mohou nastat, abychom zbytečně soupeřům nemuseli darovat body...... že Máro, víme o čem je řeč!

Vzhledem k tomu, že neustále lilo jako z konve, přišli domácí s rozumnou nabídkou, abychom čtyřhry pouze napsali a děti dále netrálili. Byli jsme ochotni na to přistoupit, ovšem pokud budou všechny napsány pro nás, čemuš výsledky dvouher jednoznačně odpovídali. Myslíme na postup a bojujeme o každý bod. To se domácím nelíbilo, měli pocit, že v dívčí čtyřhře mají šanci na čestný bod (zřejmě proto poslali již obě děvčata domů???) a tak jsme děti znovu vyhnali do děště bojovat o výsledek 9:0. To ještě Krumlovští netušili jakou má čtyřhra ve Strakonicích tradici a že se speciálně věnujeme nácviku této činnosti, což potvrzují následující výsledky.

Lerch, Jano - MIKEŠ, MATOUŠEK   1:6 ; 0:6

Štěpánek, Vaindl - SKÁLA, ČIHÁK   0:6 ; 2:6

Linhartová, Šlapáková - REISINGEROVÁ, ZÁKOSTELECKÁ   1:6 ; 3:6

Děkuji dětem za výkony, rodičům za jejich otužování, protože nikdo si za celý den v dešti ani slůvkem nepostěžoval a domácím za velmi dobře připravené dvorce, které přežily celodenní déšt.

Takže díky a příští týden na tréninku!!!!