Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

Share

5.6.2010 - KP III dospělí

Další vítězství Béčka aneb odvracení a neproměňování setbolů a mečbolů

Tentokrát jsme po propršeném týdnu vyrazili na sobotní mistrák do Tábora. Vzhledem k tomu, že v Táboře hrálo jejich Áčko, Béčko i Céčko, byl posunut začátek našeho zápasu na 14:00. To nám dávalo jistou šanci využít nějakou posilu z Áčka, které hrálo doma proti Hluboké od 9:00. Utkání Áčka bylo napínavé a vyrovnané až do mužských deblů, proto jsme do Tábora vyráželi v předem avizované sestavě. Po dohrání áčkového debla však vzal Petr Maroš auto a spolu s Karolínou Peikerovou vyrazili do Tábora pomoci v případě nepříznivého stavu. Karolína nakonec vyhrála debla a Petr za rozhodnutého stavu dal přednost odpočinku na nedělní zápas v Rakousku. Chtěl bych jim tímto ještě jednou moc poděkovat stejně tak jako Štěpánovi Reisingerovi, který byl připraven dorazit na debla při zpáteční cestě z mistráku v Německu.

Němec Martin – Fringoš Martin 1:6, 2:6

Mladý soupeř měl drtivý forhand (o čemž se přesvědčili Honza s Přemkem v deblu) a dobrý servis. V rozehrávce to vypadalo na vyrovnaný zápas, ale moje větší zkušenosti v kombinaci se střídáním nátlakové a trpělivé hry slavily úspěch. Od stavu 5:1 v prvním setu do stavu 3:0 ve druhém mi vše neskutečně vycházelo a soupeř pouze sbíral míče. Pak se hra trochu vyrovnala, ale celkem v pohodě jsem dokráčel k vítězství. Jen proměnění toho posledního míče bylo trošku zdlouhavé a podařilo se mi to až na pátý pokus.

Mareš Miroslav – Fiala Přemysl 2:6, 0:6

Míra hrál doma již utkání za Béčko a prohrál 7:5 ve třetím s Přemkovým kolegou z dorosteneckého píseckého družstva. Poté, co jsem mu oznámil, že bude opět hrát proti dorostenci, kleslo jeho psychické rozpoložení k bodu mrazu. Přéma potom během chvilky vedl 3:0 a utkání bylo prakticky rozhodnuté. Přemek si vyzkoušel své oblíbené kraťasy a v pohodovém tempu vyhrál a nadělil soupeři na cestu do šaten kanára.

Němcová Pavla – Slavíková Hana 6:7, 2:6

Utkání jsem viděl až od stavu 1:1 ve druhém setu. První set byl bitva o každý míček a výsledek je toho důkazem. Hanka odvrátila 8 setbolů soupeřky a nakonec set získala v teibreaku. Pavla hrála velmi dobře a každý úder se snažila hrát agresivně ihned po odskoku, což se v ženském tenise na této úrovni málokdy vidí. Psychická (možná i fyzická – Pavla je o generaci starší než Hanka) výhoda udělala své a druhý set byl již v celku jednoznačný a Hanka vybojovala bod, s kterým jsme tolik nepočítali.

Komínková Lucie – Procházková Lenka 1:6, 5:7

Dalo by se říct, že to byl přesný opak utkání Hanky. Lenka po vyhraných pár gamech zaskočila soupeřku a po chvíli to bylo 6:1 pro nás. Ve druhém setu se soupeřka zvedla a vedla 4:3. Lenka však nepřipustila komplikace a trpělivou hrou překonala handicap bolavé ruky i soupeřku a zajistila pro nás čtvrtý bod.

Tesař Jan – Zákostelecký Jan 6:4, 1:6, 1:6

Honza narazil na soupeře, který mu pojetím své hry moc nevyhovoval – snažil se spíše udržet míč ve hře a čekat na chyby soupeře. Po tragickém začátku, kdy Honza prohrával 4:0, se pomaličku zvedal a měl 2 breakbally na vyrovnání na 5:5. Bohužel lehkými chybami se o ně připravil a ztratil první set v poměru 6:4. Do druhého setu vstupoval s radou, že musí výrazně zlepšit pohyb a práci nohou. První game při vlastním podání ale prohrál a nevypadalo to moc dobře. V následujících gamech ale Honza změnil svojí hru a když zjistil, že mu nejde zahrát vítězný míč z každé pozice, zvolnil a začal boj o každý míč. Soupeře to zaskočilo a Honza začal nacházet ztracenou jistotu a sebevědomí. Druhý set vyhrál 6:1. Ve třetím opět prohrával 1:0, ale následně vyhrál 5 her za sebou a pustil se do boje o poslední game. Ten trval skoro jako celý set. Soupeř měl při svém servisu několik výhod, Honza 7 mečbolů a stále nic. Při osmém metčbolu se na to soupeř už asi nemohl dívat a daroval Honzovi vítězství deblem.

Jareš Jan – Burian Zdeněk 7:6, 3:6, 6:4

Jednoznačně nejdelší utkání dne. Skoro ve třicetistupňovém slunečném počasí se chlapi proháněli tři hodinky. Zápas byl zajímavý – oba střídali geniální údery s fatálními chybami, kterých ale bylo přeci jen více. Někdo z táborských to okomentoval slovy – oba si to dávají, ale nikdo to nechce. Myslím, že je to naprosto trefné. Zdeněk nevyužil v prvním setu vedení 5:3 a následně asi 4 setboly a prohrál tiebreak v poměru 13:11. Pro Zdeňka to byl první start v družstvech a chtěl si ho asi patřičně užít. Nakonec nevyhrál lepší, ale šťastnější a tím byl v tomto zápase Zdeňkův soupeř.

Peikerová / Slavíková – Němcová / Komínková 6:2, 6:2

Naše holky byly jasně lepší a v pohodě zvítězily. Do zápasu nastupovaly za stavu 4:0 pro družstvo, protože Honza i Zdeněk ještě hráli své tříseťáky. Holky si zkomplikovaly pouze koncovku druhého setu, kdy vedly 5:0 a šly na podání a následující 2 hry prohrály, ale jinak byl jejich výkon soustředěný a příjemně se na ně dívalo.

Němec / Mareš – Zákostelecký / Fiala 6:2, 6:3

Pro Honzu to byl letos poslední mistrák a proto si chtěl čtyřhru zahrát a udržet svou letošní bilanci bez prohry. Soupeřům se do čtyřher už moc nechtělo, ale domluvili jsme se, že jedna čtyřhra bude napsána pro nás a druhá se bude hrát. Já i Přemek jsme měli do čtyřhry chuť a tak o Honzovo parťákovi rozhodla koruna. Los ukázal na Přemka. Jak se kluci těšili před zápasem, tak to na kurtu vypadalo diametrálně jinak. Po pár prohraných hrách zájem zmizel a nebyli schopní změnit evidentně nefunkční taktiku. Martin Němec je ničil svým servisem a forhendam a za necelou hodinku už bylo po zápase.

Tesař / Jareš – Fringoš / Burian 3:6, 4:6

Za rozhodnutého stavu už soupeř nechtěl debla hrát, proto byl výsledek dopsán v náš prospěch.

Poslední domácí utkání hrajeme v sobotu 19.6.2010 se Zliví. Poté nás čeká už pouze zápas v Pacově. Doufám, že dvakrát zvítězíme a potvrdíme postup do KP II. Oba soupeři patří mezi slabší v KP III, ale žádné podcenění z naší strany nehrozí. Opět tedy zvu všechny příznivce tenisu na zajímavý domácí zápas.