Oficiální stránky tenisového klubu ve Strakonicích

Souhlasím
Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

Share

Celostátní turnaj mladších žákůO tomto víkendu se v tenisové hale ve Strakonicích konal celostátní turnaj mladších žáků. Turnaje se zúčastnilo 20 hráčů z celé české republiky. Z domácích hráčů nastoupili Mikeš, Čihák, Hradský, Cimburek, Wolfschlager.

Pro Hradského s Wolfschlagerem to byl první turnaj mezi mladšími žáky, tudíž spíše sbírali zkušenosti. Jejich soupeři byli hned v 1. kole nad jejich síly.

Nejvíce se dařilo nejlepším strakonickým hráčům, kteří na sebe poté narazili v semifinále. V něm se více dařilo Adamovi Mikešovi, který nakonec porazil Martina Čiháka v poměru 6/1,6/4. Byl to velmi dramatický a pěkný boj od prvního do posledního míče.

Finálový  zápas hráli opravdu nejlepší hráči z celého turnaje, takže o vypjaté momenty nebyla nouze.Po velkém boji nakonec zvítězil Jakub Beran z TK Neride 6/4 , 6/3 nad domácím Mikešem.

Ve čtyřhře si Mikeš vše vynahradil. A se svým finálovým soupeřem vyhráli bezkonkurenčně  celý turnaj, když v semifinále hladce přehráli Vondráška s Viceníkem 6/0, 6/1, a ve finále přehráli druhou nasazenou dvojici Batík, Šilhavý 6/1 , 6/1. Za zmínku také stojí, že i náš nejmladší hráč Hradský uhrál se svým deblovým partnerem Cimburkem první kolo ve čtyřhře, když porazili soupeře 6/4,7/5 a tím pádem si připsal první body do celostátního žebříčku mladších žáků. Turnaj se povedl jak po sportovní, tak i organizační stránce, proto hráči přislíbili účast i na dalším turnaji, který se uskuteční 19- 20.2 opět v hale TK Strakonice..