Oficiální stránky tenisového klubu ve Strakonicích

Souhlasím
Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

Share

Finalisté turnajePoslední „závodní“ akcí zimní sezóny byl halový turnaj mužů. Ten se nakonec stal malým strakonickým přeborem – sešlo se nás jen 11, z toho 4 neregistrovaní v našem TK. Z těch ale dva hrají v naší hale pravidelně (Pepa Mařík a Petr Hlinka). Nakonec ale všem strakonickým adeptům na vítězství vypálil rybník Patrik Homola ze Sez. Ústí. Ale od začátku…

Už los předkol byl zajímavý – budějovičtí dorostenci Hlinka s Linhartem, trenér Štěpán Reisinger se svěřencem Pepou a nejzkušenější (Petr Maroš) s nejmladším strakonickým (Přemek Fiala). První dva zápasy nebyly moc zajímavé s jasným výsledkem pro Petra Hlinku, resp. pro Štěpána. Zato třetí zápas byl opravdovým bojem, rozhodoval až třetí set. Petr po loňském roce, kdy si od turnajů dal oddech, zase vytáhl svojí širokou paletu úderů a technických parádiček a Přemek si mohl hlavu ukroutit.

Tři ze čtyř čtvrtfinálových zápasů se rozhodovaly jen ve dvou setech. Patrik Homola si poradil s Jirkou Kotounem (ten kvůli problémům s ramenem nemohl využít svůj levácký servis a v tom spodem přece jen nemá takovej cit), Štěpán přestřílel Pavla Švece a já jsem hlavně díky znalosti soupeře z mnoha předchozích zápasů porazil Petra. K senzaci se ale schylovalo na kurtu č. 2, kde byl Petr Hlinka kousek od vítězství nad prvním nasazeným Tomášem Fialou – vedl 6:3 a 5:2…Pak se ale asi trochu lekl vítězství, Tomáš se kousnul, vyhrál 9 gamů za sebou a vedení ve třetím setu už dotáhl do vítězného konce.

Semifinále a finále už tak vypjaté momenty nepřineslo. Stále se lepšící Patrik Homola přešel přes Tomáš Fialu, kterého tenhle turnaj nezastihl zrovna v nejlepší formě. Dobrou naopak chytil Štěpán, takže jsem se neměl čeho chytit já. V nedělním finále pak Patrik Homola v loňském repete oplatil Štěpánovi loňskou porážku.

Počet dvojic ve čtyřhře (4) ovlivnilo slovo „bike“ – odpoledne se totiž hrálo utkání hokejového týmu Sportbike (Petr, Štěpán) a první jarní kilometry na biku začal najíždět Jirka. Hrálo se tak rovnou semifinále. Jako první jsme začali já s Pavlem proti Přemkovi s Pepou. Při losu si nás moc přáli, průběh zápasu ale asi ne – naše rychlé vedení 6:0, 5:1 jsme po malém zaváhání dotáhli do konce. Ve druhém semi si Tomáš F. s Patrikem H. poradili bez potíží s Petrem H. s Davidem L. Finále bylo hodně vyrovnané, první set nepřinesl žádný break a tak rozhodoval až tie-break. V něm jsme nechytili začátek a Tomáš s Patrikem už nás dotáhnout nenechali. V druhém setu už na breaky došlo, první jsme si ještě dokázali vzít zpátky, druhý už byl ale konečný a Tomáš s Patrikem se radovali z výhry.