Oficiální stránky tenisového klubu ve Strakonicích

Souhlasím
Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

Share

phoca thumb l cKarerinaBrozovastrPo loňské sezóně, kdy jsme si zahráli druhou ligu, letos znovu hrajeme v Jihočeské divizi. Začali jsme zápasem na Hluboké a byl to takový rozpačitý úvod. Hned v prvním kole jsme totiž museli lepit sestavu jak se dalo – za poslední dva roky jsme si trošku odvykli, ale jinak je to vlastně celkem tradiční strakonický rituál. I přesto jsme ale ještě do mužských deblů vstupovali s nadějí na vítězství, když v singlech získali body Fík, Prochi a Kotek (i přes problémy s ramenem a nachlazení byl celý zápas v pohodě – brufeny zabraly). Karolína a Petr podlehli těžkým soupeřům. Jenže naděje byla pryč stejně rychle jako se nad Hlubokou rychle přihnala bouřka, na nás s Peťákem se totiž přihnala jiná bouřka – Aleš Bůrka, který zvednul v deblu i Lukáš Vavřína a tak jsme moc šancí neměli. Ve druhé čtyřhře měli Jirka s Fíkem nakročeno k výhře nad Jakubem Jiřičkou se Zdeňkem Hronzou, ale ve druhém setu je zastavila bouřka a v následném losu za rozhodnutého stavu bylo štěstí na straně soupeře. Celkové skóre 3:6.

(Foto J. Škrle, J. Kotoun)

Druhé kolo připadlo na 8. květen a Den vítězství jsme oslavili stylově jednoznačnou výhrou 8:1 nad Milevskem. V singlech získali body Fík, Prochi, Štěpán, Tomáš, Martina Králová (hostující u nás druhým rokem z Plzně) nadělila soupeřce dva čisté a co umí ukázala také naše letošní nová posila, teprve čtrnáctiletá Kateřina Brožová (Katka je z Blatné, hraje za TK Neridé), a není toho málo. Holky pak jasně vyhrály i v deblu, já se Štepánem taky, jediný bod pak nečekaně ztratila dvojice s pracovním názvem Maxipes Fík (Tomáš s Přemou) v loterii zvané supertiebreak.

Třetí kolo nás zavedlo do Sezimova Ústí k souboji s tamním áčkem. Přestože počasí ráno nevypadalo zrovna tenisově (solidní průtrž mračen) a když jsme dorazili na místo, byly kurty pod vodou, obloha už ale vypadala nadějně. Po několika menších přeprškách se začalo hrát kolem 11. hodiny a v jednu bylo rozhodnuto. Hráli jsme totiž na 6 kurtech a po výhrách Katky, mé, Jirky, Petra a Karolíny (pořadí podle času konce zápasů) bylo jasno. Nejvíc si zahrál Fík, když v prvním setu proti Honzovi Tročilovi odvracel setboly, ale dokázal ho získat v tiebreaku. Potom, co mu nevyšel začátek druhého setu, se soustředil na třetí set. Ten byl vyrovnaný, ale za stavu 4:5 šel Honza podávat na vítězství. To mu ale Tomáš suverénně vzal čistou hrou i za pomoci dvou prasátek (jedno od Fíka kraťas, druhé od Honzy do autu), podržel si svůj servis a pak nalomeného soupeře dorazil při jeho podání. V deblech jsme pak výsledek dotáhli do konečného skóre 9:0.

Po třech kolech jsme tak na třetím místě tabulky za dosud neporaženými týmy Hluboké a Bechyně.