TK Strakonice, spolek

Oficiální stránky tenisového klubu ve Strakonicích

Cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Přihlášení

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 
Share

hostiJak jsem psal již v posledním článku, tenisová sezona se rozjíždí, a tak bych připojil krátké shrnutí posledních dvou víkendů, během nichž se do turnajů zapojilo hned několik našich mladých tenistů.


To, že naše děti jezdí hrát turnaje také do Prahy se stalo již téměř tradicí. A že hlavně v klubu Tempo Praha se jim i velmi daří, potvrdili během posledních dvou víkendů jak zástupci naší dívčí, tak i chlapecké složky. Ale postupně. O předposledním víkendu zavítala na turnaj na Tempu Praha Linda Zralá, která jako druhá nasazená patřila k favoritkám turnaje. Tuto roli víceméně potvrdila a po poměrně smolné prohře v semifinále obsadila ve dvouhře 3. místo. Naopak ve čtyrhře společně s Kubíkovou z TK Neridé dokázaly více, než se od nich žebříčkově očekávalo a ve finále porazily první nasazený pár a staly se vítězkami celého turnaje!!!


O uplynulém víkendu zajeli do toho samého klubu na turnaj i naši dva nejlepší starší žáci Adam Hoštička a Dan Karger. Vzhledem k tomu, že byli na turnaji jako první a druhý nasazený se dalo očekávat, že by měli projít poměrně daleko, ne-li nejvýše. Ale že i v tenise platí, že se papírové předpoklady nemusí vždy naplnit a že potvrdit roli favorita není vždy jednoduché se naši hráči přesvědčili záhy. Dan narazil bohužel velmi brzy na silného soupeře a s pozdějším semifinalistou prohrál po velmi vyrovnaném boji až těsně ve třetím setu. Adamovi se tentokráte vedlo výrazně lépe a po třech vyhraných zápasech se probojoval až do finále celého turnaje, kde už, možná i vzhledem k tomu, že to byla již třetí dvouhra během neděle, prohrál. I tak je finálová účast vynikajícím výsledkem. To, že být první nasazený neznamená vždy automaticky postup se přesvědčili kluci ve čtyřhře, kde bohužel, ačkoliv po vyrovnaném zápase prohráli již v prvním kole.Během stejného víkendu na svoje již tradiční turnajové místo vyrazil i Martin Čihák, a to do Březnice. To, že konkurence v kategorii dorostu je velmi, velmi silná se Martin přesvědčil hned v prvním kole. I vinou smolného losu prohrál v prvním kole s pozdějším finalistou Paškem z Plzně. Náladu si však vylepšil ve čtyřhře, kde společně s Horákem z Písku uhráli semifinále a odvezl si tak alespoň třetí místo z debla.


K úspěchům našim dětem gratuluji a jen doufám, že v příštích článcích budu moci informovat o ještě větší účasti našich mladých tenistů na turnajích, ať už kdekoliv!!! 

 

Partneři

 

drevointer

 

unielektro

 

Logo A&T-basic-vertical.jpg

 

marek snobr

 

dir007.png

 

omacz