TK Strakonice, spolek

Oficiální stránky tenisového klubu ve Strakonicích

Cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím
Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 
Share

tenis finle kp 1.12.2015 125Na konci listopadu proběhl v naší hale jihočeský přebor mužů. Ve startovní listině bylo celkem 24 hráčů, z toho hned 7 domácích – 4 byli nasazení přímo do osmifinále (Tomáš Fiala 3., Pavel Procházka 4., Přemysl Fiala 5. a Pavel Švec 6.), tři museli do předkola (Adam Mikeš, Štěpán Reisinger, Jiří Kotoun). A jak si vedli? Hodně dobře, ale pěkně od začátku…

Kotek si nejdřív s přehledem poradil s píseckým Irbrem a přestože regeneroval co to šlo, ve druhém zápase na Jiřího Linhu z Budějovic nestačil. V zápase Štěpána s táborským Pechou předčilo dravé mládí a určitě i více tréninku zkušenosti, v dalším kole Štěpána ale pomstil Fík. Adam v prvním zápase přehrál píseckého Pešla a pak předvedl velký obrat s nasazeným Kubáněm, když mu po prohraném prvním setu v dalších dvou nedal šanci. Prochi si poradil s táborským Koutkem, Švícko zlomil bechyňského Tlamichu v prvním setu a Přéma rozjel své velké představení s Rozkošným z Velešína. Do nedělního čtvrtfinále tak postoupilo hned 5 domácích. V jediném čtvrtfinále bez strakonické účasti hladce porazil Linha Chybu (Humpolec), v zápase sousedů byl lepší Fík než Adam, v souboji Pavlů uspěl Švícko a Přémovi po prvním setu získaném v tiebreaku skrečoval Hradský (Tábor). V semifinálových zápasech Fík neúspěšně čelil přesným prohozům Linhy a Švícko razanci Přémy. Ten tak zaznamenal nejlepší strakonický výsledek, když postoupil do finále. Tam už ale nestačil na Jirku Linhu, který zaslouženě získal titul halového přeborníka pro rok 2016.

Do čtyřhry se přihlásilo 7 dvojic, tři byly strakonické a hned v prvním kole na sebe dvě narazily. Prochiho apel na to, že si se Švíckem můžou dát proti Adamovi se Štěpánem rovnou super-tiebreak nebyl vyslyšen a tak po dvou setech, které skončily až tiebreakem, dospěl zápas kam? Do super-tiebreaku…V něm se misky vah přiklonily k Adamovi se Štepánem. Ti pak v semifinále nestačili na Linhu s Pechou, kteří pak v napínavém finále proti Fialovým bratrům získali rozhodující super-tiebreak pro sebe a Jiří Linha tak zkompletoval víkendový double.

Kompletní výsledky na http://www.cztenis.cz/turnaj/106860/sezona/Z1516/vysledky

 

Foto: Jan Škrle

Partneři

 

drevointer

 

unielektro

 

Logo A&T-basic-vertical.jpg

 

marek snobr

 

dir007.png

 

omacz