Oficiální stránky tenisového klubu ve Strakonicích

Souhlasím
Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

Share

Strakoničtí páni spolu s Bavory vyplenili Tábor. Ani Žižka nezastavil tažení áčka, které si poradilo 7:2 s dosud neporaženým táborským béčkem. Hráli jsme opět v jiné sestavě než minule, mužskou část posílil Venca Klimeš a jako druhá žena s námi poprvé hrála Betina Meusel, posila z Pasova.

Václav dobíhá míč

Tomáš Pech - Pavel Procházka 2/6, 0/6

Jako by nebylo dost práce s kapitánováním, ještě člověk musí hrát na jedničce. Naštěstí jsem ve druhém setu neprohrál ani game, takže si na mě Libuna nemůže vyskakovat, páč máme stejný skóre :)

Petr Kutil - Jiří Kotoun 2/6, 6/4, 2/6

Těžkej soupeř, mistr republiky nad 45 let. Jirka měl skvělej začátek, v prvním setu soupeře deptal přesnými údery. Sice jsem neměl čas tenhle úsek zápasu sledovat, protože jsem ještě hrál, ale uklidňovaly mě výkřiky typu: "Tydlencty leváci.....!" a "Co si snídal!?" Ve druhém setu se hra vyrovnala, Jirka se nechal trochu rozhodit, začal kazit a set ztratil. (Podle mě si ale chtěl ještě zahrát, páč přes tejden si nezahraje, tak to chtěl dohnat o víkendu :)) Ve třetím se ale do už unaveného soupeře zase pustil. Poslední hra stála za to, asi desetkrát to byla shoda výhoda. To už si ale Jirka se soupeřem jen tak hrál. Když měl Petr výhodu, Jirka dal eso nebo očistil lajnu, aby ji lépe viděl.

Daniela Zemanová - Tereza Gabajová 1/6, 4/6

Tereza zase potvrdila roli spolehlivě bodující členky týmu a poradila si možná s nejtěžší soupeřkou letošní týmové sezony. Po jasném prvním setu si to naše

opora ve druhém trošku zavařila, ale pak si uvědomila, že na rozdíl od Jirky ona přes tejden hrála a soupeřku dorazila.

Nikol Saláková - Betina Meusel 4/6, 1/6

Asi nejvíc zvědaví jsme byli na naší novou posilu z bavorského Pasova, na Betinu. A je třeba říct, že pověsti nelhaly, Betina hraje opravdu dobře a rychle. V prvním setu trochu hrála roli nervozita, pak ale Betina zjistila, že v našem týmu vládne hlavně pohoda, oklepala se a lehce si potrénovala koncové údery. Jak říkají na Eurosportu:"Super Leistung". Je to prostě pohoda, když Mädchen machen Punkte.

Přemysl Škácha - Petr Maroš 5/7, 7/5, 1/0 scr.Petr Maroš

Petr bohužel musel výborně rozehraný zápas skrečovat. Dostal křeče do prstů a s tím se prostě raketa drží blbě. Byl to zápas plný dlouhých výměn, míče dostávaly všechny možné i nemožné rotace. Petr hrál výborně, v prvním setu otočil nepříznivý stav a ve druhém už vedl 5:2. V tom ho ale kousnul křeček a bylo po nadějích. Sice si za stavu 5:4 Petr dokázal vypracovat dva mečboly, ale chybělo "trošku štěstíčka", když nechytatelný forehand skončil kousek v autu. Petrovi nepomohla ani přestávka po druhém setu a musel skončit.

Zdeněk Tupý - Václav Klimeš 7/6, 7/5

Takhle zápas zhodnotil sám Venca:

Nejhorší výkon v sezóně. Trápení jako Honza v Týně. Porazil jsem se sám. Nešel mi backhand a jenom jsem nahazoval čop. Forehand taky nešel. Prostě hrůza. Soupeř sice nemohl, dýchal jako lokomotiva, ale nějak to vždycky upinkal. Já jsem se bránil a hrál všechno krátké, soupeřova pátá smeč většinou byla konečná. No jo, bez úderu se nedá hrát. Příště to snad bude lepší nebo se vrátím do Béčka.

Kapitánův dodatek: Já bych to tak černě neviděl. Venca si soupeře začal připravovat na tradiční způsob, nebo-li Variace na kraťas a lob. Chvílemi to opravdu vypadalo, že soupeř vyplivne plíce, ale nakonec se Venca sám připravil o vítězství, když nedokázal trochu víc přitlačit na zchváceného soupeře. Ten si musel připadat jako na tréninku smečí a to by v tom byl čert, jestli ho dneska nebolí za krkem! Přestože Venca prohrál, získal bod pro čtyřhru, protože Zdeňka zavařil tak, že už nebyl schopný nastoupit.

Zemanová, Saláková - Gabajová, Meusel 5/7, 2/6

Holky nezačaly šťastně, prohrávaly už 1:4, pak na ně ale upřel své zraky kapitán a pod tímto neúprosným tlakem :-) otočily první set do vítězného konce a ve druhém setu si už zápas pohlídaly. Výbornou hru odzadu občas proložily koncovým volejem a získaly rozhodující pátý bod.

Pech, Škácha - Kotoun, Procházka 1/6, 2/6

Za rozhodnutého stavu se hrála jenom jedna čtyřhra mužů (především díky Vencovi - viz výše) a ta proběhla v kvapíkovém tempu, soupeři nekladli velký odpor.