Oficiální stránky tenisového klubu ve Strakonicích

Souhlasím
Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

Share

Áčko naposledy v letošní sezoně cestovalo na hřiště soupeře a i tentokrát přivezlo jednoznačnou výhru nad pelhřimovským béčkem v poměru 8:1 na papíře. Kvůli dešti se nemohla odehrát poslední mužská čtyřhra a tak soupeři připadl ne čestný, ale nezasloužený bod. První čtyřhra se také nehrála, protože Honza Zedník už odjel za rozhodnutého stavu domů. Zase jsme hráli v jiné sestavě – mohl nastoupit Pavel Švec a ženy jsme vezli dokonce tři – Terezu, Lenku a Petru. Nakonec ale hrála jenom Tereza. Lenka sice už byla převlečená a chystala se na kurt, ale soupeř „najednou“ zjistil, že nemá druhou hráčku, ačkoli ji pelhřimovský kapitán ráno suverénně napsal do zápisu. Zažil už jsem leccos, ale tohle ne. Nechat soupeře z dálky přijet a pak mu hned ráno s hranou lítostí oznámit: „Teď mi volala, že nemůže,“ to se dělá běžně. Ale tohle je fakt silný kafe. Alespoň se potvrdilo, že Průša skutečně je…..

Jan Zedník – Pavel Procházka 5/7,3/6

Skvělý začátek – 1:0 a 40:0 při Honzově podání. Pak jsem ale začal hrát tragicky a najednou to bylo 2:5. To ale přišla první ze dvou světlých chvilek pelhřimovského kapitána Průši. Přišel si za mnou na lavičku stěžovat na Jirku Kotouna, s kterým zrovna hrál, a to Honzu rozhodilo daleko víc než mě. Získal jsem snadno dva gamy. Aby to nebylo tak jednoduché v dalším gamu měl Honza 40:0 při svém podání = tři setboly. Naštěstí jsem využil svých zkušeností a vzpomněl si na dvě základní poučky. Při prvních dvou to byla známá: „kdo nahraje, vyhraje“ a při třetím „když nevíš, dej prase“. Druhý set už jsem si zlepšeným výkonem pohlídal.

Ivo Průša – Jiří Kotoun 2/6,3/6

Druhá světlá chvilka Průši – prohrál. Jirka se na zápas těšil, měl Průšovi co vracet z loňska a odveta se mu povedla. Udržel nervy na uzdě, občas soupeře nepatrně popíchl („to stačí, to je vono – nahodit, auuut“) a bylo hotovo. Sám Průša uznal, že na Jirku neměl.

Petra Mouchová – Tereza Gabajová 0/6,1/6

Můžu hodnotit jen podle výsledku a to si nakonec může zhodnotit každý sám. Jen dodám, že to byl velkej fofr, Tereza už šla z kurtu a my ještě neměli ani první set.

Aleš Vacek – Petr Maroš 6/4, 0/6,2/6

V prvním setu se Petr rozehrával, za stavu 5:4 pro soupeře zápas přerušila přeháňka. Po pauze ještě nechal Aleše namlsat ziskem prvního setu a pak konečně začal hrát – viz výsledek. Petr přestal kazit, vydržel hrát dlouhé výměny, soupeře si připravil, unavil a porazil.

Martin Jirsa – Pavel Švec 0/6,1/6

Jednoznačný zápas, Pavel potvrdil dobrou formu a místního střelce k ničemu nepustil.