Oficiální stránky tenisového klubu ve Strakonicích

Souhlasím
Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

Share

Ještě jednodušší zápas než se čekalo. Soupeř z Velešína přijel bez žen (samozřejmě jsme se to dozvěděli až pět minut před devátou – jak jinak v éře tam-tamů a kouřových signálů) a tak bylo od začátku jasné, že jedinou otázkou dne bude přesný výsledek zápasu. Odpověď – 9:0.

Čtyřhra dvou kapitánů

Pavel Procházka – Petr Tůma 6/0,6/4 Pavel Procházka

Jednoznačný první set, pak se soupeř rozehrál, já jsem začal trochu kazit. Naštěstí jsem si párkrát (2x) zařval, podržel si podání a dorazil zápas do konce.

Jiří Kotoun – Lukáš Sova 6/2,6/3

Moc dlouhých výměn nebylo, spíš střelba. Jirka si počkal na soupeřovy chyby a v klidu vyhrál.

Štěpán Reisinger – Pavel Švec 6/2,6/1

Letos poprvé ochutnal Štěpán atmosféru áčka, i když jenom na chvilku – na kurtu se zdržoval jenom kvůli 1. pomalému sbírání míčků soupeřem (s naším borcem měl společné opravdu jen jméno a hru pravou rukou) a 2. výměnami testovacích raket a rozmejšlením, s kterou zrovna hrát.

Petr Maroš – David Kapin 6/1,7/5

Petr narazil na asi nejlepšího hráče soupeře, to mu ale nezabránilo v tom, aby ho porazil. Soupeře uspával svým kočkovitým pohybem mezi výměnami – ne nadarmo se mu říká Kocour

Procházka, Volf – Tůma, Sova 6/3,6/4 Kapitánská čtyčhra

Také Libor letos prvně nastoupil za áčko, aby splnil svou každoroční normu. Jelikož šlo o dvojici dvou kapitánů, jejich síly se v tomto případě nesčítají, ale dokonce násobí (jedinou podmínkou je velikost jednotlivých sil větší než jedna). A byl to také Libor, který zápas definitivně rozhodl. Po velmi slušném prvním setu jsme ve druhém vedli už 4:1, soupeř ale dokázal srovnat krok. Za stavu 4:4 jsem podával já a měl to být jasný game, ale najednou to bylo 15:40. Naštěstí mě podržel servis a prokousali jsme se k výhodě. Po servisu jsem běžel na síť, dal volej a Lukáš Sova pustil přímku po lajně. Libor se jen tak tak natáhl, míč se odrazil od jeho rakety, pomalounku se snesl na pásku, zamyslel se a překulil se k soupeři – 5:4. Pak už soupeři nedokázali vzdorovat neustálým změnám rytmu (rychlej, pomalej, vysokej, nízkej, chytrej, silnej) a bylo hotovo.

Kotoun, Maroš – Švec, Kapin 7/6,6/0

Jiří Kotoun a Petr Maroš

Kluci začali piánko a najednou to bylo 2:5. Pak ale zabrali a když jsem šli s Liborem z kurtu už měli set a když jsem se osprchoval, už si podávali ruce.