Sezóna družstev 2011 je již minulostí, proto je na čase udělat bilanci našich smíšených družstev mladších a starších žáků.
Již před touto sezónou jsem avizoval, že naše družstvo ml. žáků může hrát o 2 až 3 místo v Jihočeské lize. Udělali jsme pro to maximum. Angažovali jsme Vondráška z Písku a ostatní hráči přes zimu pečlivě trénovali, aby na jaře měli pořádnou formu.
Číst dál: Skvělé druhé místo mladších žáků v Jihočeské lize!!
2. července se na dvorcích na Sídlišti hrál Memoriál Jiřího Pokorného mužů a Libuše Rejkové žen. Oba byli dlouholetí hráči strakonického tenisu, Jirka Pokorný v 70.-tých a 80.tých letech v družstev B a C TK Strakonice, v roce 1989 s Tomášem Fialou vyhrál okresní přebor ve čtyřhře. V posledních letech působil jako správce na kurtech na Sídlišti. Libuše Rejková byla oporou strakonických tenistů a v 70.-tých a 80.-tých letech mnohonásobnou okresní přebornicí. Oba zemřeli předčasně a náhle, nečekaně a v plné aktivitě.
Pomalu se rozbíhá jarní tenisová sezóna a tak i naše družstva začínají hrát svá mistrovská utkání. Mladší žáci "A" zajížděli k mistrovskému utkání na dvorce TK ZVVZ Milevsko. Nálada v týmu byla po včerejším stavění májky velmi dobrá. Také jsme do Milevska nejeli s jiným cílem, než zvítězit. To se nakonec po zbytečném dramatu povedlo.
O tomto víkendu se v tenisové hale ve Strakonicích konal celostátní turnaj mladších žáků. Turnaje se zúčastnilo 20 hráčů z celé české republiky. Z domácích hráčů nastoupili Mikeš, Čihák, Hradský, Cimburek, Wolfschlager.
Pro Hradského s Wolfschlagerem to byl první turnaj mezi mladšími žáky, tudíž spíše sbírali zkušenosti. Jejich soupeři byli hned v 1. kole nad jejich síly.



